ruesendecs
Zavítejte do francouzských přístavů
Francouzský přístav Marseille

Zavítejte do francouzských přístavů

Francie patří mezi největší a nejlidnatější státy Evropy a vzhledem k tomu, že se rozkládá na březích Atlantského oceánu a Středozemního moře, disponuje také celou řadou přístavů.

 • Marseille
  Kromě toho, že je toto město druhé největší, je to také nejvýznamnější středomořský přístav, který má za sebou velmi dlouhou historii. Nalezneme zde pestrou směsici obyvatel, kteří patří k různým národům i etnickým skupinám. Svým návštěvníkům nabízí nejen kulturní zábavné akce, ale také celou řadu festivalů. Kromě toho zde naleznete velké množství malebných zákoutí i nádherných uliček, které přímo lákají k procházkám. Dominantu města tvoří basilika Notre Dame de la Garde. Labužníci musí rozhodně ochutnat vyhlášenou polévku bouillabaissu. A chcete-li nasát ducha místa, které žije rybolovem, koupáním a poklidem, nakoukněte do dvorů a kolonád historické čtvrti Panier.
 • Le Havre
  Toto nádherné přístavní město se rozkládá u ústí řeky Seiny do moře. V současné době je to jeden z nejdůležitějších francouzských přístavů. Díky velké rekonstrukci, která zde proběhla po druhé světové válce, se přístav proměnil na moderní město. Bohatou minulost dokládají jeho muzea a historické památky.

Další přístavní města

 • Ajaccio
  Toto přístavní město je hlavním městem Korsiky a rodištěm Napoleona. Nedaleko přístavu se rozkládá katedrála a naleznete zde také radnici a galerii Fesch. Za návštěvu stojí želví park nebo magické skály Calanches.
 • Bordeaux
  Bordeaux je živé obchodní, univerzitní a přístavní město s bohatou historií rozkládající se v jihozápadní části Francie, při ústí řeky Garonny do Atlantského oceánu. Jeho historická část, společně se starým přístavem, byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.
 • Brest
  Brest omývají vody Atlantského oceánu. Tento významný přístav slouží jako námořní základna. Během druhé světové války se zde nacházela velká základna ponorek německého námořnictva. Svědčí o tom i pozůstatky, se kterými se můžete ve městě setkat.

Zarezervujte si tedy dostupné ubytování v hotelu Marseille

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/marseille-francie-old-port-provence-4950003/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.