ruesendecs
Verona: město lásky a romantiky
Verona: město lásky a romantiky

Verona: město lásky a romantiky

Asi dvě hodiny od rušného Milána a turistických Benátek je Verona – vítaný závan nefalšované Itálie. Proslavené nejslavnějším Shakespearovým dílem je toto město čtvrtým nejnavštěvovanějším v celé Itálii. Místní žasnou, že sem každoročně přijíždí na 1600 japonských skupinek, jen aby postáli na dvoře před Juliiným domem. Romantické nádvoří u domu, kde dříve opravdu žila rodina Cappellů, je podívanou samo o sobě. Návštěvníci se zde dotýkají prsu bronzové Julie v naději, že budou mít štěstí v lásce.

Město je natolik proslavené láskou, že nesčetněkrát dostane dopisy adresované prostě „Julie, Verpna, Itálie.“ Existují i dobrovolníci, kteří na tyto roztoužené listy odpovídají. Od té doby, co do kin přišel film Dopisy pro Julii, mají ještě více práce.

Verona však není jen o romantických příbězích a fikci, je také plná skutečné historie. Byla velmi oblíbená starými Římany, kteří ji považovali za ideální pro odpočinek, proto se z tohoto období zachovalo mnoho staveb. Prohlédněte si například zachovalý amfiteátr, ve kterém se dosud pořádá mnoho akcí, například slavný veronský operní festival. Jedná se o třetí největší římskou arénu na světě.

Piazza delle Erbe neboli Zelený trh je hlavním shromaždištěm obyvatel Verony už od římských časů. Dnes se zde pravidelně konají trhy a místní mládež si v barech vychutnává šumivé nápoje, olivy a čipsy. Náměstí také upoutá barevnými fasádami domů.

Další známé náměstí, Piazza dei Signori, má ve svém středu sochu italského literáta, Dante Alighieriho. Podle jazykovědců to byl právě on, kdo položil základy současné spisovné italštiny. Pokud hledáte tichý koutek, vydejte se na Piazza San Zeno, kde můžete navštívit původní románskou baziliku San Zeno Maggiore a odpočinout si v místním parku. Další atraktivitou je divadlo z období starého Říma – Teatro Romano. A pokud budete mít chuť udělat si vycházku do kopce, navštivte vyhlídku u Castel San Pietro, ze které uvidíte nejen historickou část města.

Ať už cestujete v páru a chcete si užít romantickou atmosféru Juliina města nebo se jen pokochat historickými stavbami a zažít pravou italskou atmosféru, Verona vás jistě nezklame.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/verona-město-řeka-kostel-most-1700455/


Seo servis

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.