ruesendecs
Užijte si nezapomenutelnou podzimní dovolenou ve střední Evropě!
Vysoké Tatry

Užijte si nezapomenutelnou podzimní dovolenou ve střední Evropě!

V létě spousta lidí vyráží k moři. Jednak proto, že ho nemáme, a také proto, že slaná mořská voda prospívá zdraví. Na podzim to ale už je jiné. To už se nepovalujeme u bazénu ani u pláže.

Když teploty klesnou na únosnou hodnotu, máme spíše tendenci poznávat. Města, hrady, zámky. Nejenom ty české, nýbrž i ty evropské. Nejblíže určitě máme Slovensko. Nabízí úchvatné hory, lázně, jeskyně. Ale také skvělé halušky, korbáčiky, parenice, na kterých si u nás zkrátka nepochutnáme. A jaká místa navštívit?

Vysoké Tatry, Malá Fatra a Slovenský ráj

Největším lákadlem samozřejmě jsou Vysoké Tatry následované Malou Fatrou a Slovenským rájem. Překrásný je ovšem i Spišský hrad a jeho okolí či památková rezervace Vlkotínec zapsaná na Seznamu UNESCO. Unikátní je v tom, že je dodnes obydlená. Jedinečnou lidovou architekturou, která vás přenese do minulosti, vyniká i vesnička Čičmany.

Bratislava a Banská Štiavnica

Co se měst týče, spolu s Bratislavou doporučujeme navštívit třeba Banskou Štiavnicu. Ta je nejenom plná památkově chráněných objektů (je jich tam 360), ale také se může pochlubit jistou zvláštností. Ručičky hodin na tamní radnici jsou nasazeny obráceně. Velká ukazuje na hodina malá na minuty. Proč tomu tak je, nikdo neví.

Dobšinská ledová jeskyně

Víte, že na území Slovenska se nachází více než 7 tisíc jeskyní? Parně ta nejúchvatnější je ta Dobšínská ve Slovenském ráji. Tato jeskyně je výjimečná především svým objemem ledové plochy. Led na některých místech bývá i desítky metrů silný – ve Velké síni je téměř třicetimetrový. I v létě tu je tedy pěkná zima.

Kde se ubytovat?

Ubytování na Slovensku vám zprostředkuje třeba portál Hotel.cz. V hotelu, penzionu, apartmánu, chatce i salaši. K dispozici jsou hotely ve Vysokých Tatrách, v Malé Fatře i Slovenském ráji. Hotely v Bratislavě i Popradu. Pokud zkrátka plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/%c5%a1trbsk%c3%a9-pleso-jezero-vysok%c3%a9-tatry-3231824/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Václav Bartoš