ruesendecs
Ubytování Znojmo – navštivte oblast vinic a vinohradů
Ubytování Znojmo

Ubytování Znojmo – navštivte oblast vinic a vinohradů

Tato městská památková rezervace se rozkládá v Jihomoravském kraji. Její součástí je Národní kulturní památka Čech – rotunda svaté Kateřiny, jejíž základy byly položeny ve 12. století. Návštěvníky také láká prohlídka hradu, který se tyčí nad údolím Gránického potoka. Velmi zajímavou a netradiční prohlídku nabízí Znojemské podzemí.
Když se řekne Znojmo, každému se zajisté vybaví znojemské nakládané okurky. Místo má příhodné klimatické podmínky nejen pro jejich pěstování, ale také pro pěstování vinné révy. Využijte nabídku ubytování Znojmo a prozkoumejte nejen toto zajímavé město, ale i jeho okolí.

Zajímavosti města

Rozhodně stojí za prohlídku Znojemské podzemí, které láká návštěvníky celoročně. Pokud v tato místa zavítáte na podzim, nenechte si ujít Znojemské vinobraní. Nabídka ubytování Znojmo je široká, tak neváhejte a užijte si toto nádherné moravské město co nejdéle.

 • Podzemní města
  Jedná se o největší systém propojených podzemních sklepů a chodeb. Ty se začaly budovat na přelomu 14. a 15. století. V minulosti se pod každým obytným domem nacházely podzemní prostory, které sloužily především pro uchovávání zemědělských plodin a sudů vína nebo piva. Některé studně sloužily pro jímání vody. Pod bývalou radnicí se nachází velký prostor, který byl, s největší pravděpodobností, využíván jako mučírna.
  V neklidných dobách využívali obyvatelé katakomby jako úkryt proti nepřátelům. Měli zde vybudované speciální kouřovody, jež vedly do komínů domů, mohli si zde tudíž i topit a vařit.
  V současné době jsou některé části podzemní přístupné veřejnosti, trasa prohlídky je dlouhá asi jeden kilometr.
 • Znojemské vinobraní
  Tato tradiční vinařská slavnost se koná vždy začátkem září a bývá spojována nejen s prodejem burčáku, ale také s dalšími dobrotami. Vše doprovází zajímavý kulturní program. Slavnost se koná na připomínku návštěvy Jana Lucemburského, který do města zavítal po úspěšném státnickém jednání. Obyvatelé města si pro svého panovníka připravili slavností uvítání s bohatým programem i prostřenou slavnostní tabulí. První Znojemské vinobraní se ve městě konalo roku 1966.

Ubytování Znojmo

Pokud do města zavítáte, rozhodně vám nebude stačit pro jeho návštěvu a prohlídku okolí pouze jeden den. Jestli se ve městě rozhodnete strávit několik dní, nabízí se různé možnosti ubytování Znojmo. Podívejte se na některé tipy.

 • Hotel Lahofer
  Hotelové pokoje mají klimatizaci, jsou nekuřácké a nabízejí pohodlné ubytování se standardní výbavou. V případně, že hledáte ubytování s dětmi, v nabídce ubytování naleznete i pokoje rodinného typu. V hotelu můžete využít některé z nabízených služeb. Patří mezi ně pokojová služba, úschovna zavazadel, trezor, bezplatné připojení k internetu. Pokud patříte mezi vyznavače cykloturistiky, můžete si v hotelu vypůjčit kolo. Součástí hotelové výbavy je i dětské hřiště.
 • Penzion Solnice
  Jedná se o Guest house situovaný nedaleko zajímavých městských míst. Návštěvníkům nabízí nejen 24 hodinovou recepci, ale také pult s možností objednávky výletů, bezplatné připojení k internetu a milovníci cykloturistiky si mohou vypůjčit pro své cyklistické výlety kolo. Vítané jsou také, v případě delšího pobytu, prádelní služby.
 • Hotel Katerina Znojmo
  Hotel se nachází nedaleko Znojemské radniční věže, která patří mezi městské památky. Ubytovat se zde můžete ve standardně vybavených pokojích s klimatizací nabízejících příjemný pobyt. Součástí hotelu je sluneční terasa, ideální pro odpočinek a relaxaci, a bar, kde můžete ochutnat lahodné drinky. Dokonalou relaxaci zajistí také hotelový bazén nebo masáže. Samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Znojmo

Pokud pro vás není rezervace hotelu Znojmo příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Znojmo přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Znojmo , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/znojmo-%c4%8desk%c3%a1-republika-morava-dom-4800953/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.