ruesendecs
Ubytování Zanzibar – exotická dovolená s vůní koření
Ubytování Zanzibar

Ubytování Zanzibar – exotická dovolená s vůní koření

Zanzibar je ostrov nacházející se v Indickém oceánu. Náleží do Zanzibarského souostroví, jež je součástí Tanzanie. Ostrov obklopují další ostrovy a ostrůvky. Od pobřeží východní Afriky jej odděluje Zanzibarský průliv. Vzhledem k tomu, že se nachází nedaleko rovníku, zavítat do této exotické krajiny se dá kdykoli během roku. Nejvyšší teploty zde zažijete v době od prosince do března. Na návštěvníky ostrova zde čekají nejen nádherné pláže, ale také ostrovní ubytování Zanzibar.

Na co se můžete těšit?

Na ostrově se nacházejí nádherné, pestrobarevné korálové útesy, které lákají potápěče ze všech koutů světa. Pod mořskou hladinou se ukrývají lodní vraky, které nabízejí domov různým mořským živočichům. Během potápěčských výprav můžete spatřit barakudy, tuňáky nebo žraloky kladivouny. Na pláži vás ukolébává šum mořských vln. Jestliže chcete poznat Zanzibar i jinak, než ze břehu moře, vydejte se na výpravy na africké pobřeží.Ve východní části ostrova se nachází lesní přírodní rezervace Jozani. Žije zde jedinečný druh opic, které se jinde nevyskytují. Za návštěvu rozhodně stojí i místní trhy. Zanzibar je ostrovem koření a tak je zde běžně k dostání vanilka, skořice, muškátový oříšek nebo hřebíček. Koření je velmi kvalitní a za velmi přijatelné ceny. Za návštěvu stojí i některá z místních farem, kde se koření pěstuje. Máte tak jedinečnou možnost vidět je v původní formě a také si prohlédnout procesy jeho úpravy. Nevšední zážitky přináší také plavba na katamaránu nebo Doplhin tour (plavba s delfíny). Tu je možné absolvovat na jihu ostrova, odkud vyplouvá loďka do míst, kde se pohybují delfíni. Pokud máte štěstí, můžete si s nimi zaplavat.
Na ostrově se narodil Freddie Mercury. Jeho rodný dům v současné době slouží jako hotel, ale rozhodně jej snadno naleznete. Po jeho stranách jsou totiž umístěny zpěvákovi fotografie.

  • Zanzibarská kuchyně

Inspirací jí byla kuchyně indická. Velmi často se tedy setkáte s pokrmy, které obsahují rýži, kari a kokosové mléko. Velkou část tvoří i čerstvé ryby, především krevety, losos nebo chobotnice. Samozřejmostí je pak zanzibarské koření, které se zde pěstuje. Ochutnat můžete třeba grilovanou placku naplněnou masem nebo ovocem.

Na ostrově na vás také čekají různé možnosti ubytování Zanzibar.

Tipy pro ubytování Zanzibar

Ať už se rozhodnete pro návštěvu Zanzibaru v jakoukoli roční dobu, vždy tu na vás bude čekat nějaký druh ubytování Zanzibar. Podívejte se na některé tipy.

  • Sevi Boutique Hotel
    Hotel se nachází ve městě Matemwe, přímo na pláži. Ubytovaní hosté mají k dispozici recepci s nepřetržitým provozem, vícejazyčný personál, restauraci, bar se salonkem, terasu, Wi-Fi zdarma, pokojovou službu, zahradu, hotelový bazén, kavárnu, soukromou pláž nebo hotelovou úschovnu. Ubytování Zanzibar je v klimatizovaných pokojích.
  • Summer Beach Paje
    Ubytovací areál se nachází ve městě Zanzibar, nedaleko pláže. Na hosty zde čekají nekuřácké pokoje a je jim k dispozici restaurace, kde se podávají kontinentální snídaně, bar a salónek, terasa, Wi-Fi, bezpečnostní schránka, síť proti hmyzu, zahrada, místo určené pro kuřáky a vychutnat si mohou také masáže. Na své si přijdou také milovníci šnorchlování nebo rybaření.
  • Kupaga Villas Boutique Hotel
    Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází v Jambiani, jen malý kousek od pláže. Součástí hotelu je restaurace, venkovní bazén, bar, terasa se zahradou, služba concierge, pokojová služba. Pokoje jsou nekuřácké a klimatizované. Aktivní hosté mohou využít možnost rybaření, cyklovýlety, potápění kurzy vaření nebo windsurfing. Velmi příjemné jsou i místní masáže.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Zanzibar

Pokud pro vás není rezervace ubytování Zanzibar příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Zanzibar přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Zanzibar , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:


Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/zanzibar-beach-ocean-sand-sky-4948788/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.