ruesendecs
Ubytování Slovensko – Proč vyrazit na dovolenou za bratry?
Ubytování Slovensko

Ubytování Slovensko – Proč vyrazit na dovolenou za bratry?

Už jste se byli podívat u našich bratrů? Není divu, že se tak Slovákům říká. Na celém světě není jiný národ, který by toho měl tolik společného, podobný jazyk, zákony, ale i způsob života a mnoho dalšího. Ne každý byl šťastný z toho, že jsme se od roku 1993 rozdělili a vznikly 2 samostatné státy. Mnoho lidí by to nejraději vrátilo zpět, aby 2 tak malé státy nečelily všemu samostatně.

Když na Slovensko, tak do Tater

Slovensko je velmi úchvatná země a než plýtvat slovy, tak je nekrásnější se o tom přesvědčit. V České republice je na mnoha místech divoká příroda i krásné hory, ale když přijedete na Slovensko, místní krajina vám vyrazí dech. Slováci mají jednu věc, kterou jim můžeme jen tiše závidět, a sice Tatry. Ty jsou nejlepším místem, kam na Slovensku vyrazit. Pokud jste byli v Alpách, budete si při příjezdu do Tater připadat podobně. Jak Vysoké, tak i Nízké Tatry mají své jedinečné kouzlo. Najdeme zde zachovalou a divokou přírodu. Kdo se do Tater jednou podívá, většinou se sem rád vrátí. Důvodem je i fakt, že vám ani dva týdny nepostačí k tomu, abyste zde shlédli vše, co chcete vidět. Jak už asi tušíte, Tatry jsou ideální pro odpočinek i náročné túry. Pokud máte nějaké kilo navíc, zde ho zaručeně rychle shodíte. Tatry jsou tak rozsáhlé, že zasahují až do Polska. Pokud se rozhodnete zavítat do národního parku nebo kamkoliv v Tatrách, vždy vás přivítají scenérie, které se vám vypálí do paměti.

Krása místního folklóru

Nezáleží tolik, do jaké části Tater se podíváte, nejvíce si zde užijete místní folklór, který zahrnuje nejen kroje a hudbu, ale i způsob života. Slováci si své kultury velmi váží a ctí jí. Jsou mnohem více nábožensky založení než Češi, kteří jsou už spíše ateisté. Zjistíte, jak se zde žilo dříve, a že bačové neměli tak lehký a idylický život, jak se může zdát. Objevovat Slovensko je překrásný zážitek, ale počítejte s tím, že to není ani nic levného, ostatně dovolená na Slovensku vás může přijít stejně draho jako dovolená v tropickém ráji, ale rozhodně stojí za to. Kromě přírody, architektury a folklóru si vychutnáte i místní pokrmy.

Samozřejmostí by měly být halušky, které zde ochutnáte na mnoho způsobů, ale nejlepší jsou s brynzou. Ochutnáte zde skvělé sýry, které jsou nesrovnatelné s těmi, které koupíte v obchodech. Ochutnejte ovčí sýr, korbáčiky nebo třeba parenicu a už se nebudete chtít vrátit zpět do Čech. Nespornou výhodou Slovenska je fakt, že se zde všude dorozumíte. Slováci jsou velmi příjemní a pohostinní. A co ubytování Slovensko? Pokud chcete nasát místní atmosféru, skvělou volbou jsou malé penziony, kde si odpočinete a bude vám alespoň na chvíli připadat, že sem patříte. Mnoho lidí rádo kombinuje dovolenou na Slovensku s relaxem, pokud hledáte spíše odpočinek, jsou skvělou volbou hotely, které vám poskytnou wellness a budou vás hýčkat. Výlety do hor pak můžete vnímat jako způsob, jak si naplnit plíce vydatným horským vzduchem. Kde se můžete například ubytovat?

  • Hotel Horizont Tatranska Lomnica

    Jde o nejmodernější wellness hotel ve Vysokých Tatrách, kde se budete cítit božsky. Z hotelu je úchvatný výhled přímo na vrcholky Tater. Tento hotel je díky své poloze ideální pro letní pobyt, ale velmi blízko jsou i skvělé možnosti pro lyžování, vyzkoušet můžete lyžování v Tatranské Lomnici, Starým Smokovci nebo na Štrbském Plese. Hotel je velmi luxusně vybavený a najdete v něm i Mountain wellness centrum s bazénem, multifunkční hřiště, fitness centrum i ojedinělý VIP Sky lounge
  • .

  • Aplend Natur Resort
    Krásný resort, který se nachází ve vesnici Veľká Lomnica a nabízí vám úchvatný výhled na Vysoké Tatry. Budete ubytovaní v menších apartmánech přímo v přírodě, pokud nejsou velké hotely nic pro vás, zde si budete připadat jako v domku. Budete zde v těsném kontaktu s přírodou, která vás bude obklopovat. Nedaleko máte golfové hřiště a zhruba 20 minut autem je vzdálený Aqua Citi Poprad.
  • Village Resort Hanuliak
    Překrásný 4-hvězdičkový resort, ze kterého máte přírodu před nosem, jen co vyrazíte z hotelu. Užijete si tu wellness, letní zahradu s jezerem, lezeckou stěnu, kulečník, vodní aerobik a mnoho dalšího. Kousek od hotelu je bowling, krytá tenisová hala, půjčovna skútrů a čtyřkolek aj.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Slovensko

Pokud pro vás není rezervace hotelu příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Slovensko přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vase destinace Slovensko, doporučujeme: vybrat z následujících zájezdů:

Chcete ušetřit za koupi dálniční známka Slovensko přečtete si pozorně celý článek až do konce.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/tatry-slovak-tatry-slovensko-2654834/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.