ruesendecs
Ubytování Praha – co si vybrat při návštěvě hlavního města?
Ubytování Praha

Ubytování Praha – co si vybrat při návštěvě hlavního města?

Naše hlavní město je spojeno s historií, kulturou a uměním a svým návštěvníkům nabízí obrovské množství zajímavostí. Na své si přijdou jak milovníci historických památek, tak i kultury a dokonce i sportovních aktivit a adrenalinu. Do Prahy míří také rodiny s malými dětmi, na které zde čekají nejen ZOO, ale třeba aquaparky, kina nebo zajímavé interaktivní expozice. Pokud si chcete Prahu, alespoň trochu, užít a nechcete do ní každodenně dojíždět, využijte možnosti ubytování Praha.

Historické památky

Staroměstské náměstí, Karlův most nebo třeba Pražský hrad. To jsou asi tři nejznámější pamětihodnosti, které se nám, v první chvíli, spojí s Prahou. Do této kategorie bychom však mohli zařadit i další – Národní divadlo, Národní muzeum, Strahovský klášter, Obecní dům nebo třeba Klášter Loreta.

ZOO Praha

Zoologická zahrada patří mezi nejvíce navštěvované. Nachází se v dolní části Troje. V horní části zahrady jsou umístěné větší pavilony a výběhy rozlehlejší. Dolní část zahrady je více členitá. Naleznete zde i původní areál. Součástí areálu je i visutá sedačková lanová dráha. Ta se nachází v jeho dolní části a je v provozu pouze během příznivého počasí. Dolní a horní část zahrady spojuje geologická naučná stezka, nebo vyhlídková stezka Zakázanka. Po zahradě má svou trasu také vláček. Nedaleko zoo se nachází lodní přístaviště, díky kterému se k zoo můžete dopravit pravidelnou lodní linkou.

Vydejte se na Petřín

I v Praze můžete narazit na kopec a dokonce přímo v centru. Ano, řeč je o Petřínu. Je tvořen především pískovcem. Vede na něj několik cest. Mezi ty oblíbené patří lanová dráha, která je nejstarší v Čechách. Charakteristickým znakem pro Petřín je stavba rozhledny. Oblíbenými turistickými cíli jsou také zrcadlové bludiště nebo hvězdárna. Ta je přístupná celoročně a můžete zde pozorovat jak denní, tak i noční oblohu. K tomu slouží několik dalekohledů, které jsou zde návštěvníkům k dispozici. V patře se pak nachází výstava zaměřující se na astronomii a k dispozici jsou též naučné programy, které se zde promítají. Pro veřejnost je také přístupná sbírka meteoritů, která je umístěná V Muzeu meteoritů. Některé vystavované kousky mají svůj původ na Měsíci nebo planetě Mars.

Na Petříně se nachází také Strahovský klášter, jehož součástí je historická knihovna.

Ubytování Praha – tipy pro vás

Jestliže se rozhodnete pro ubytování Praha, možností je nepřeberné množství. Nechte se inspirovat těmito tipy.

 • Aparthotel City 5
  Aparthotel City 5 je umístěný na Praze 5, nedaleko Smíchova. Ubytování Praha nabízí v apartmánech, které jsou vybavené, kromě standardní výbavy, malou kuchyňkou s lednicí a sedací soupravou. V pokoji se též nachází malý trezor. Hostům je k dispozici 24 hodinová recepce, terasa, bar, mikrovlnná trouba, úschovna zavazadel, zahrada a pro rodiny s dětmi je připraveno dětské hřiště. Samozřejmostí je bezdrátový internet.
 • Rezidence Karolína
  Jedná se o čtyřhvězdičkové ubytovací zařízení na Praze 1, což je ideální poloha v centru města. Nedaleko Rezidence Karolínka se nachází Karlův most, Nové Město, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem nebo Václavské náměstí.
  Ubytovat se můžete v prostorných apartmánech, které nabízejí potřebnou výbavu pro pohodlný pobyt. K dispozici je klimatizace, výtah, bezdrátový internet.
 • Wellness & SPA boutique Hotel pod lipkami Prague
  Tento hotel patří do kategorie čtyřhvězdičkových ubytovacích zařízení. Svým návštěvníkům nabízí 24 hodinovou recepci, opalovací terasu, bazén, gril, klimatizované pokoje, pokojovou službu, bazén, masážní a kosmetické služby, hotelový trezor nebo úschovnu zavazadel. Samozřejmostí je bezdrátový internet.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Praha

Pokud pro vás není rezervace ubytování Praha příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Praha přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Praha , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/praha-most-lid%c3%a9-%c5%99eka-dav-turisty-1845560/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.