ruesendecs
Ubytování Mikulov – město milovníků dobrého vína
Ubytování Mikulov

Ubytování Mikulov – město milovníků dobrého vína

Vydáte-li se na jižní Moravu, rozhodně nesmíte minout město Mikulov, které se rozkládá na hranicích se sousedním Rakouskem. Podle města je také pojmenovaná celá oblast, která se zabývá především pěstováním vinné révy. Ta se na Mikulovsko dostala díky Římanům. Příhodné podmínky celé oblasti jsou ideální pro pěstování vinné révy i v současné době. Mikulov nabízí svým návštěvníkům, kromě vinic a kvalitního vína, i celou řadu zajímavostí. Využijte ubytování Mikulov a prozkoumejte tuto nádhernou jihomoravskou krajinu.

Mikulov a víno

V oblasti Mikulova se pěstují různé odrůdy, které dávají vzniknout kvalitním a chutným vínům, která můžete ochutnat v některém z vinných sklípků nebo vinárnách. Na své si přijdou milovníci vína sladkého, polosuchého, polosladkého nebo suchého. Nabídka je opravdu široká, takže si každý najde to své dobré víno. Každá vinárna, každý vinný sklípek nabízejí vína jiné chuti. Mají však jedno společné a to je kvalita.

Vydejte se na prohlídku…

Mikulov však nenabízí pouze návštěvu vinných sklípků a vinoték. Tu si nechejte na podvečerní čas. Během dne můžete poznávat zajímavosti a zajímavá místa, která Mikulov svým návštěvníkům nabízí. Vzhledem k tomu, že vám rozhodně nebude stačit pro jeho návštěvu jeden den, vyberte si z nabídky ubytování Mikulov a vydejte se poznávat toto nádherné město a jeho okolí.

 • Mikulovský zámek
  Vzhledem k tomu, že se nachází na skalním útesu, tak vytváří dominantu města, kterou nemůžete přehlédnout. Zámek původně sloužil jako hrad. Mezi jeho návštěvníky patřil i Napoleon Bonaparte. V současné době jsou součástí zámku, kromě jiného, zajímavé expozice a regionální muzeum. Část zámku se dá pronajmout pro konání svatebního obřadu.
 • Svatý kopeček
  Území, kde se nachází, je vyhlášeno přírodní rezervací. Pokud se rozhodnete pro jeho návštěvu, čeká vás výšlap do kopce, který vás pak odmění nádherným výhledem na město Mikulov a jeho okolí. Na vrcholu se nachází kaple sv.Šebestiána a zvonice Boží hrob.

Ubytování Mikulov

Pokud hledáte pohodlné ubytování Mikulov, nechte se inspirovat těmito tipy.

 • Penzion Baltazar
  Jedná se o Guest haus s nekuřáckými pokoji, se standardní výbavou a bezdrátovým připojením k internetu. Součástí je také sluneční terasa, zahrada a bar. V případě, že do města přijíždíte vlastním automobilem, můžete využít bezplatné parkování.
 • Hotel Golf Garni
  Tříhvězdičkový hotel nabízí ubytování v prostorných a klimatizovaných pokojích, které mají vybavení potřebné pro klidný a nerušený pobyt. K dispozici je také bezplatný přístup k internetu. Svým návštěvníkům nabízí celou řadu služeb – praní prádla, hlídání dětí, rezervaci vstupenek a lístků na zajímavé akce pořádané ve městě a jeho okolí, knihovnu, masáže nebo půjčovnu kol. Velmi příjemné je také posezení na venkovní terase a drink si můžete vychutnat v baru, který je součástí hotelu. Vítané jsou i bezbariérové pokoje.
 • Hotel Galant Mikulov
  Tento čtyřhvězdičkový hotel umožňuje ubytování v nádherně zařízených pokojích. Součástí hotelu je krytý bazén, který pro svoji relaxaci můžete využívat celoročně. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu. Během slunečného počasí lze využít posezení na hotelové terase. Stravování je zajištěno v hotelové restauraci. Využít můžete služby concierge, 24 hodinovou recepci, čistírnu, hotelový trezor, úschovnu zavazadel a pokud patříte mezi milovníky cykloturistiky, můžete si v hotelu zapůjčit kolo. Pro rodiče s dětmi je k dispozici dětské hřiště.
  Vítaný je i prodejní pult s výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí města. Vzhledem k umístění hotelu mají hosté snadní přístup k místním pamětihodnostem.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Mikulov

Pokud pro vás není rezervace hotelu Mikulov příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Mikulov přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Mikulov , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/mikulov-star%c3%a9-m%c4%9bsto-%c4%8desk%c3%a1-republika-2679581/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.