ruesendecs
Ubytování Jizerské hory – centrum letních i zimních sportovních aktivit
Ubytování Jizerské hory

Ubytování Jizerské hory – centrum letních i zimních sportovních aktivit

Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím vyskytujícím se na našem území. Jedna jejich část zasahuje až na území sousedního Polska. Mezi jejich sousedy patří Krkonoše a Lužické hory. Nejvyšší horou na území Čech je Smrk.

Rozlohou sice nepatří mezi ty největší, ale jsou turisty velmi často vyhledávanou oblastí a to především lyžaři. Těm totiž nabízejí velmi hustou síť dobře upravených tratí pro běžky. Patří mezi ně například Jizerská magistrála, která má nástupní místo v Bedřichově.

Zajímavá místa Jizerských hor

Vzhledem k tomu, že oblast nabízí mnoho turistických aktivit a atrakcí, samozřejmostí je také ubytování Jizerské hory a to jak v hotelech, tak i apartmánech nebo turistických ubytovnách. Hory nabízejí celou řadu zajímavých míst i měst. Patří mezi ně Ještěd, zábavní centrum Babylon, ZOO a botanická zahrada, okouzlující zámek Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Liberec, Josefův Důl nebo třeba poutní město Hejnice.

 • Liberec
  Je to statutární město severu Čech a zároveň krajské město Libereckého kraje. Svým návštěvníkům nabízí zábavu i ponaučení. Pokud plánujete návštěvu města, nenechte si ujít Centrum Babylon s aquaparkem, Wellness Centrem nebo interaktivní zábavou ve science centru iQpark. Dětští návštěvníci uvítají zábavu v lunaparku nebo zrcadlovém bludišti.
 • Jablonec nad Nisou
  Toto statutární město se nachází nedaleko Liberce a je známé především sklářskou a bižuterní výrobou, která sahá daleko do minulých časů.
 • Josefův Důl
  Sice malé město, ale zato východisko pro celou řadu turistických i cyklistických výletů, středisko zimních i letních aktivit.
  Nachází se zde Josefodolská přehrada, která se řadí mezi nejmladší, ale zároveň největší přehrady Jizerských hor. Turisté do jejího bezprostředního okolí přístup nemají, neboť slouží jako zásobárna vody, ale přesto je její okolí hojně navštěvováno a to díky dobře udržovaným přístupovým cestám, jež využívají jak pro pěší, tak i turistické vycházky. V okolí nádrže je totiž vytvořeno několik turistických i cyklistických tras.

Ubytování Jizerské hory

Vzhledem k tomu, že jsou Jizerské hory často navštěvovaným místem, připravily si pro své návštěvníky také ubytování Jizerské hory. Nechte se inspirovat našimi tipy.

 • Hotel Perla Jizery
  Hotel se nachází v Josefově Dole a k ubytování má připravené stylově zařízené pokoje. V zimním období nabízí přístup do hotelu na lyžích.
  Hoteloví hosté mohou využívat restauraci a bar, saunu, bezplatný přístup k internetu, nepřetržitě fungující recepci, úschovnu zavazadel či prostory určené pro barbeque a pikniky. Pro rodiny s dětmi je k dispozici dětský koutek. Často využívaný je též pult s možností objednáním výletů.
 • Hotel Břízky Jablonec nad Nisou
  Hledáte-li ubytování s možností relaxace a cvičení, pak je Hotel Břízky v Jablonci nad Nisou pro vás ideální volbou.
  Čtyřhvězdičkový hotel disponuje moderně vybavenými pokoji, které nabízejí vybavení potřebné pro pohodlné ubytování. K relaxaci a aktivnímu či pasivnímu odpočinku je určená sauna, fitness s posilovnou nebo vířivka. Návštěvníci uvítají také pobyt na zahradě nebo kurty na squash. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu. Hosté hotelu mohou též využít služby 24hodinové recepce, úschovnu zavazadel, trezor, společenskou místnost nebo turistickou přepážku, jejíž vícejazyčný personál je vždy ochoten pomoci a zajistit vše potřebné pro výlety.
 • dostupné ubytování v hotelu Jizerské hory

  Pokud pro vás není rezervace hotelu příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Jizerské hory přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

  Pokud je vaše destinace Jizerské hory , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

  Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/panorama-jizersk%C3%A9-hory-2395057/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.