ruesendecs
Ubytování Glasgow – největší město Skotska
Ubytování Glasgow

Ubytování Glasgow – největší město Skotska

Pokud plánujete návštěvu Skotska, rozhodně si nenechte ujít Glasgow, největší skotské město rozkládající se v průmyslové oblasti, mezi dvěma zálivy, na řece Clyde.

Můžete zde potkat muže ve skotských sukních, ochutnáte místní delikatesy i výbornou skotskou whisky a zavítat můžete do některé z místních galerií nebo proslulého muzea. Na své si přijdou i milovníci nočního života. Vzhledem k tomu, že má město dokonalou infrastrukturu, často se stává výchozím místem pro turistické cesty. Tomu nasvědčují také různé možnosti ubytování Glasgow. Při návštěvě města také počítejte i s vrtkavým počasím.

Zajímavosti města

Město nabízí celou řadu zajímavých míst. Vyberte si zde ubytování Glasgow a zavítejte do některých z nich. Možná vás inspirují tyto tipy.

 • Glasgow Green
  Jedná se o nejstarší městský park, který byl založen již v 15. století. Rozkládá se ve východní části města, nedaleko centra. Jeho součástí je People’s Palace – muzeum každodenního života s nádherným skleníkem. Ten byl otevřený koncem 19. století. Před muzeem se nachází největší světová kaskádovitá fontána.
  V parku se každým rokem koná světoznámý dudácký festival Pipe festival of Glasgow Green
 • Muzeum dopravy
  Zde si přijdou na své milovníci dopravních prostředků všeho druhu. Pokud bude zrovna příznivé počasí, určitě stojí za návštěvu i místní botanická zahrada s přenádhernými skleníky. Mezi nejproslulejší patří ten s orchidejemi a tropickými rostlinami.
 • The Willow Tea Rooms
  Jedná se o proslulou čajovnu secesního vzhledu.
 • Katedrála Svatého Munga
  Nachází se na místě bývalého opatství a kostela, které zde nechal založit, podle pověsti, svatý Mungo v 6. století. Katedrála se zachovala do současných dob ve svém původním stavu. Využít lze možnost komentovaných prohlídek.
 • Glasgowská univerzita
  Její založení se datuje do poloviny 15. století a i v současné době se řadí mezi věhlasná vzdělávací centra. Výuku zde absolvují studenti z celého světa. Univerzitní komplex vytváří široký areál historických budov, které vypadají jako zámecké sídlo. Součástí komplexu je rozsáhlý, udržovaný park.
 • Okolí města
  Jestliže vás unaví ruch velkoměsta, můžete se vypravit do nedalekých přímořských lázní v městečku Helensburgh. K odpočinku vybízí i pláž přístavního města Troon, které proslulo svou golfovou historií. Nádhernou podívanou a odpočinek v přírodě pak poskytují vodopády Falls of Clyde. Vede k nim naučná stezka ze starobylé vesnice Lanark.

Možnosti ubytování Glasgow

Vzhledem k tomu, že město každoročně navštíví velké množství turistů, nabízí se zde různé možnosti ubytování Glasgow. Podívejte se na některé tipy.

 • No 15 Hotel
  Jedná se o pětihvězdičkový hotel, který nabízí k ubytování prostorné, nekuřácké pokoje s klimatizací, jejichž výbavou je, kromě jiného, vysoušeč na vlasy, TV a kávovar. Samozřejmostí je také bezdrátový internet.
  V pěší vzdálenosti od hotelu se nachází celá řada zajímavých míst.
 • PREMIER SUITES PLUS Glasgow George Square
  Čtyřhvězdičkové zařízení nabízející pohodlný pobyt ve vybavených apartmánech, v nichž se nachází také lednička nebo mikrovlnná trouba. Ubytovaným hostům je k dispozici také úschovna zavazadel, bezplatné připojení k internetu, trezor, výtah a pult s prodejem výletů.
 • Apex City of Glasgow
  Tento stylový, čtyřhvězdičkový hotel se nachází několik minut pěší chůze od zajímavých míst, v centru nákupní a zábavní oblasti města.
  Svým návštěvníkům nabízí ubytování v moderně vybavených pokojích. Využít mohou 24 hodinovou recepci, sejf, pokojovou službu, stylovou restauraci s terasou, salonek pro večerní posezení, služby concierge, výtah, pult s prodejem výletů, budící služby, praní prádla, kopírku, kuřárnu a samozřejmostí je i internet.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Glasgow

Pokud pro vás není rezervace hotelu Glasgow příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Glasgow přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Glasgow , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/trikot-fotbalov%c3%bd-dres-5457183/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.