ruesendecs
Ubytování Frýdek-Místek – návštěva slezských Lurd
Frýdek-Místek

Ubytování Frýdek-Místek – návštěva slezských Lurd

Frýdek-Místek je statutární město rozkládající se v podhůří Beskyd, v Moravskoslezském kraji. Stékají se zde řeky Morávka a Ostravice. Pestrost kraje je dána, kromě jiného, i faktem, že se nachází na hranicích s Polskem a Slovenskem. Scházejí se zde tedy i některé zvyklosti, jež se prolínají. Také zde máte možnost ochutnat nejen tradiční pochoutky moravské, ale také polské nebo slovenské.

Slezské Lurdy

Vzhledem k tomu, že Frýdek-Místek patřil mezi velmi známá poutní místa, přezdívalo se mu slezské Lurdy. Při jeho návštěvě tedy rozhodně nesmíte vynechat pozdně barokní baziliku minor Navštívení Panny Marie, která je umístěná na návrší rozkládajícím se proti Zámeckému náměstí. Legendy opředená je pískovcová socha Panny Marie Frýdecké, která měla zbavovat příchozí trápení a bolesti. V okolí kostela se pak nachází křížová cesta z období baroka, jejíž částí je také kaple kulatého tvaru Největší Srdce Páně. Kromě toho nabízí město a jeho okolí celou řadu dalších zajímavostí. Využijte ubytování Frýdek-Místek a vydejte se je prozkoumat.

 • Frýdecký zámek
  Vytváří velmi výraznou městskou dominantu. Původně se jednalo o gotický hrad, jehož základy byly položeny v polovině 14. století. K přestavbě pak došlo v 16. století. Poslední úpravy proběhly na konci 19. století. K viděná je zde Rytířský sál. Zámek slouží jako sídlo Muzea Beskyd.
 • Okolí města
  Vodní radovánky nabízí přehrada Baška nebo aquapark, který je postaven u přehrady Olešná. Na své si přijdou i vyznavači cykloturistiky, neboť v okolí je také udržovaná cyklostezka, kterou lze využívat i pro in-line brusle.
 • Muzeum Beskyd
  Nachází se v zámku a prohlédnout si zde můžete jak stálé expozice týkající se Beskydska, tak i výstavy.

Možnosti ubytování Frýdek-Místek

Chystáte-li se Moravskoslezský kraj navštívit, využijte možnost ubytování Frýdek-Místek. Vybrat si můžete některý z místních hotelů, penzionů nebo guest housů. Popřemýšlet můžete i nad našimi tipy.

 • Penzion U Křivého psa
  Pokud do města směřujete vlakem, pak je Penzion U Křivého psa ideální volbou, neboť se nachází nedaleko vlakového nádraží. Poblíž penzionu naleznete také známé bary, restaurace nebo kluby.
  Jedná s o guest house, který svým hostům nabízí ubytování v tradičních nekuřáckých pokojích, jejichž součástí je i minibar a klimatizace. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu. Vítaná je směnárna či možnost praní prádla. Stravování je zajištěno v restauraci, jež je součástí penzionu. Penzion nabízí celou řadu outdoorových aktivit, využít můžete také rybaření nebo jízdu na koních a samozřejmostí jsou i turistika a některé druhy vodních radovánek.
 • Pension La Rosa
  Ubytovat se zde můžete v pokojích se standardní výbavou. V nabídce naleznete také celou řadu hotelových služeb. Patří mezi ně sejf, prádelní služby nebo 24 hodinová recepce. Odpočinek si můžete užívat na hotelové terase. Vždy ochotný personál vám doporučí zajímavá místa a památky, které se nacházejí nejen ve městě, ale i v jeho okolí a jež rozhodně stojí za návštěvu.
  Novomanželé jistě uvítají možnost ubytování ve svatebním apartmá.
 • EuroAgentur hotel Tereza Frýdek-Místek
  Čtyřhvězdičkový hotel je situován nedaleko centra města, poblíž Aquaparku Olešná. Během pobytu můžete využít pokojovou a prádelní službu, 24 hodinovou recepci, bezplatné bezdrátové připojení k internetu a stravování v místní restauraci. Během příznivého počasí je k dispozici také venkovní terasa. Kromě standardní výbavy pokoje disponují i minibarem. Ubytovaným hostům, kteří přijíždějí vlastním automobilem, je k dispozici parkoviště u hotelu.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Frýdek-Místek

Pokud pro vás není rezervace hotelu Frýdek-Místek příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Frýdek-Místek přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Frýdek-Místek , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/m%C4%9Bsto-fr%C3%BDdek-m%C3%ADstek-beskydy-6089089/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.