ruesendecs
Ubytování Edinburgh – město festivalů a historických památek
Ubytování Edinburgh

Ubytování Edinburgh – město festivalů a historických památek

Pokud se chystáte na návštěvu Skotska, rozhodně musíte zavítat do jeho hlavního města – Edinburghu. Svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout, proto využijete i ubytování Edinburgh. Vybrat si můžete některý z místních hotelů, penzionů nebo apartmánů.

Město se rozkládá v jihovýchodní části Skotska, nedaleko zálivu Firth of Forth a omývají jej vody Severního moře.

Zajímavosti města

Pokud patříte mezi milovníky festivalů, můžete zde na některý zavítat. Každým rokem město hostí Edinburský festival. Jedná se o mezinárodní filmový festival. Spoustu zajímavostí také nabízí festival vojenské historie Edinburgh Military Tattoo. Za zmínku stojí také fakt, že město je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Údolí rozděluje město na dvě části – jižní a severní.

V jižní části města vytváří dominantu historické jádro Starého Města s hradem a katedrálou sv. Jiljí. K hradu se dostanete pro královské cestě Royal Mile. Mezi další zajímavé stavby patří historické budovy univerzity.Také se zde nachází mýtické sídlo krále Artuše.

Centrem severní části je Nové Město, jehož součástí je Calton Hill. Nachází se zde pomník a astronomická observatoř. Rušnou částí je Princes Street, která vytváří jižní hranici města. Na jejím nároží se rozprostírá hotel Balmoral, který vytváří dominantu této části města.

 • Edinburský hrad
  Je postaven na skále, jejíž výška je 135 metrů. Osídlení místa se datuje do dob starobylých Keltů. A první menší pevnost se v této oblasti objevila již na přelomu šestého a sedmého století. Základy hradu byly pak položeny v 11. – 12. století. Hradní budovy pak ještě několikrát prošly různými stavebními úpravami. V současné době se zde nacházejí skotské korunovační klenoty – koruna, jablko a ocelový meč s pochvou. Náleží k nim i Kámen osudu, což je pozůstatek kamenného stolce.
 • Camera obscura
  Předchůdce fotoaparátu a pomůcka malířů je uložena na místní rozhledně.

Možnosti ubytování Edinburgh

Vzhledem k tomu, že město nabízí spousta zajímavostí, jejichž prohlídku rozhodně nestihnete za jeden den, využijte nabídku ubytování Edinburgh. Nechte se inspirovat těmito tipy.

 • 23 Mayfield
  Jedná se o pětihvězdičkový guest hause s pokoji vybavenými tak, aby v nich byl pobyt příjemný. Využít zde můžete bezplatné připojení k inetrnetu, úschovnu zavazadel nebo zahradu, v níž je příjemné posezení určené k relaxaci a odpočinku. Velmi vítaným pomocníkem je i prodejní pult, u kterého si můžete objednat některý z nabízených výletů.
  Guest hause je umístěný v pěší dochodové vzdálenosti nedaleko vyhledávaných turistických zajímavostí mezi něž patří Royal Commonwealth Pool. Některá zajímavá místa jsou pouze v krátké vzdálenosti dojezdové.
 • Abercorn Guest House
  Čtyřhvězdičkový penzion nabízí ubytování ve stylu guest house. V každém pokoji naleznete, kromě klasické výbavy, také vše potřebné pro přípravu čaje nebo kávy. Hostům je k dispozici 24 hodinová recepce, bezplatné připojení k internetu, úschovna zavazadel, knihovna a zahrada. Pokud do města míříte s malými dětmi, máte zde zajištěno jejich hlídání. V penzionu je také zajištěna snídaně. Ke stravování lze využít některou z restaurací, jež se nacházejí v blízkém okolí. Vždy ochotný personál vám zajistí rezervaci vstupenek nebo lístků na zajímavá místa. U prodejního pultu si můžete také objednat některý ze zde nabízených výletů. Penzion je umístěný nedaleko turisticky navštěvovaných míst.
 • Lindsay Guest House
  Guest hause nabízí ubytování v pohodlně vybavených pokojích. Součástí je restaurace, kde máte možnost se stravovat. Součástí ubytovacích služeb je i bezplatné připojení k internetu. Guest hause se nachází v blízkosti zajímavých míst mezi něž patří George Watson’s College, Princes Street, Gorgie City Farm nebo Merchiston Castle.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Edinburgh

Pokud pro vás není rezervace hotelu , Edinburgh příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Edinburgh přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Edinburgh , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/skotsko-anglie-edinburgh-zámek-1607907/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.