ruesendecs
Ubytování Drážďany – město památek a muzeí
Ubytování Drážďany

Ubytování Drážďany – město památek a muzeí

Pokud patříte mezi milovníky historie a památek, nebo rádi navštěvujete muzea, rozhodně si nenechte ujít návštěvu německého města Drážďany, které je zároveň hlavním městem Saska. Přestože je město pro naše turisty destinací blízkou a pro někoho i známou, může svým návštěvníkům nabídnout velké množství zajímavostí. Město se rozkládá na obou březích Labe a rozlohou je v Německu čtvrté v pořadí.

Zajímavosti a pamětihodnosti

Vzhledem k tomu, že město má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout, bylo by dobré využít ubytování Drážďany a strávit zde nějaký čas.
Drážďany prosluly světově díky svým stavebním památkám mezi něž patří například systém barokních staveb Zwinger, kde se v současné době nachází především obrazárny a přístřeší poskytuje také muzeím. Mezi proslavená patří Galerie starých mistrů, která disponuje obsáhlou sbírkou obrazů od celé řady světově uznávaných malířů.
Dominantu města vytváří barokní kostel Frauenkirche, který byl během války velmi zničen. Po válce byl opraven a znovu vysvěcen. V současné době má jednu z největších kopulí v oblasti severně od Alp.
Milovníci muzejních sbírek by si rozhodně neměli nechat ujít Deutsches Hygiene-Museum – Německé muzeum hygieny, které slouží pro osvětu nejen zdravotnickou, ale také humánně-biologickou či lékařskou.
Vyznavačům umění je určen Rezidenční zámek, v němž se nachází jedna z největších uměleckých sbírek v Evropě.
Sídlo proslulé státní opeře a orchestru poskytuje Semperova opare, jež se nachází nedaleko barokní katedrály Hofkirche.

Tipy pro ubytování Drážďany

Pokud se rozhodnete strávit v Drážďanech několik dní, nechte se inspirovat na některé tipy pro ubytování Drážďany.

 • Relais & Chateaux Bulow Palais
  Hotel se nachází asi 15 minut jízdy od drážďanskéno letiště, z něhož lze využít kyvadlovou autobusovou dopravu. Díky své poloze je to dokonalý výchozí bod pro všechny pamětihodnosti, které Drážďany svým návštěvníkům nabízejí. Jedná se především o State Museum of Prehistory či Zwinger.
  Svým hostům hotel nabízí pokoje, jež jsou vybavené v moderním stylu a disponují klimatizací. Samozřejmostí jsou i pokoje rodinného typu.
  Součástí výbavy hotelu jsou i fitness s posilovnou, wellness centrum, masáže, sauna či kosmetické středisko. Velmi příjemné posezení nabízí terasa či bar. V hotelu je zajištěno také stravování. Velkou výhodou je personál, který hovoří více jazyky. Velmi ochotně pomůže s rezervacemi, poskytne potřebné informace či pomůže naplánovat výlet.
 • Hotel Suitess
  Hotel se nachází přímo v centru města. Nedaleko něj pak můžete zavítat nejen na návštěvu zajímavých historických památek města, ale také do některého z místních obchodů či restaurací.
  Na hosty čeká ubytování v prostorných pokojích, jejichž součástí je minibar, CD přehrávač a plochá televize. V koupelně pak je připraven i župan. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu. Součástí hotelu je také fitness centrum, sauna či vířivka. V nabídce naleznete i kosmetické či relaxační služby. Velmi příjemné posezení je na střešní hotelové terase.
  Díky vlastní restauraci hotel nabízí také možnost stravování. V hotelovém salónku je pak možno posedět si večer u skleničky vína či drinku.
 • Residenz am Zwinger
  Residenz nabízí ubytování 20 minut od letiště. Díky své poloze je dokonalým místem pro návštěvu známých drážďanských pamětihodností. Kromě standardního hotelového vybavení můžete využít služby concierge. Samozřejmostí je internetové připojení. Rezidenz umožňuje stravování ve vlastní restauraci. Využít můžete 24-hodinovou recepci, čistírnu, trezor nebo úschovnu zavazadel a příjemný, vícejazyčný personál u pobočky turistické kanceláře je vždy ochoten pomoci zorganizovat či zajisti výlety do zajímavých míst. Velmi vítanou službou je také hlídání dětí.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Drážďany

Pokud pro vás není rezervace hotelu Drážďany příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Rakousko přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Drážďany , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/dr%C3%A1%C5%BE%C4%8Fany-frauenkirche-kostel-1055063/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.