ruesendecs
Ubytování Benátky – návštěva jedinečného místa

Ubytování Benátky – návštěva jedinečného místa

Při návštěvě Itálie si naplánujte cestu do její severovýchodní části, kde se rozkládá nádherné a velmi zajímavé město Benátky. Je celé protkané malebnými kanály a spatřit zde můžete velké množství zajímavých historických památek. Na své si přijdou také milovníci umění. Vzhledem k tomu, že město každým rokem navštíví obrovské množství turistů, nabízí se i různé možnosti ubytování Benátky.

Co jste možná o Benátkách nevěděli

Historické městské jádro se rozkládá na ostrovech nacházejících se v mělké Benátské laguně, která je oddělená od Jaderského moře. Novější části města postupně vyrůstaly na pevninské části. Většina místních domů je postavena na dubových kůlech, které se zanořují do moře.

V minulosti bylo město sklářskou, námořní a obchodní velmocí a v současné době patří mezi významná kulturní, společenská a turistická centra nabízející ubytování Benátky. Čilý cestovní ruch podporuje i přístav nacházející se v západní části města, nebo letiště, jež se rozkládá v pevninské části.

Čilý dopravní ruch se odehrává nejen v ulicích, ale především na vodních kanálech. Mezi nejdůležitější patří Canal Grande, jehož délka jsou úctyhodné 4 kilometry. Zároveň je i kanálem nejhlubším. Ve tvaru písmene S se vine středem města a vytváří spojnici mezi nádražím, hlavním přístavem a historickým centrem. Na jeho místě byla kdysi řeka. Po hladině kanálu proplouvají nejen klasické gondoly, ale také vaporetta nebo motorové člunky, které obstarávají pravidelnou veřejnou dopravu. Pokud využijete ubytování Benátky, určitě se na některém z vodních dopravních prostředků několikrát svezete.

Náměstí sv. Marka

Jedná se o jedno z míst, které je turisty vyhledávané. Jeho dominantu vytvářejí dvě nejznámější benátské stavby a těmi jsou Bazilika sv. Marka a Dóžecí palác. Posedět si můžete v některé z příjemných kavárniček, kterých je na náměstí i v jeho okolí dostatek.

 • Bazilika sv. Marka
  Jedná se o jednu z nejvýznamnějších benátských památek a dokonce i v celé Itálii. Bazilika sv. Marka patří mezi velmi zachovalé památky spadající do období byzantského stylu.
 • Dóžecí palác
  Řadí se mezi benátské dominanty. V minulosti sloužil jako sídlo benátského dóžete, který stál v čele Benátské republiky. Jeho severní část sousedí s Bazilikou sv. Marka.

Možnosti ubytování Benátky

Návštěva Benátek rozhodně není záležitostí jednoho dne. Vzhledem k tomu, že město nabízí různé možnosti ubytování Benátky, vybere si každý. Možná vám pomohou tyto tipy.

 • Residenza De L’Osmarin B&B
  Chcete-li se ubytovat v srdci města, vhodnou volbou může být právě tento penzion. Svým hostům nabízí pokojovou službu, sejf a úschovnu zavazadel, bezplatné připojení k internetu a restauraci nabízející možnost stravování přímo v penzionu.
  Ubytovat se můžete v jednom ze tří moderně vybavených pokojů, které nabízejí vše potřebné pro klidný a ničím nerušený pobyt.
 • B&B Ca‘ Bonvicini
  Jedná se o pětihvězdičkový penzion, který poskytuje moderně vybavené pokoje s klimatizací a minibarem. Svým hostům nabízí možnost využít úschovnu zavazadel a služby concierge. V případě zájmu si zde můžete také objednat vstupenky a lístky na zajímavé akce. Vždy ochotný personál vám zajistí a zorganizuje výlety a s nimi spojené náležitosti.
 • Ca Maria Adele
  Ca Maria Adele je čtyřhvězdičkový guest house nacházející se nedaleko Piazza San Marco. Svým návštěvníkům nabízí 24 hodinovou recepci, střešní terasu, pokojovou službu, masážní a kosmetické středisko, vířivku, trezor nebo hlídání dětí. Ubytovaní je možné v klimatizovaných pokojích se standardní výbavou. Guest house nedávno prošel celkovou rekonstrukcí, která se promítá i v jeho moderním a pohodlném zařízení.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Benátky

Pokud pro vás není rezervace hotelu Benátky příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Benátky přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Benátky , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/%c5%99eka-kan%c3%a1l-z%c3%a1pad-slunce-klid-6519572/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.