ruesendecs
Ubytování Amsterdam – návštěva hlavního města Nizozemska
Ubytování Amsterdam

Ubytování Amsterdam – návštěva hlavního města Nizozemska

Plánujete-li návštěvu Nizozemska, vyhraďte si několik dní pro návštěvu jeho hlavního města Amsterdamu. Nejen jeho historické centrum nabízí různé druhy ubytování Amsterdam a vy si tak můžete v klidu a pohodlí prohlédnout zajímavé památky, které si město pro své návštěvníky přichystalo.

Vítejte v Amsterdamu

Amsterdam je sice hlavní, a zároveň největší, město Nizozemska, ale sídlo parlamentu, vlády ani královské rodiny v něm nenaleznete. Tyto instituce se totiž nacházejí v Haagu.

Domy, nacházející se v historickém centru města, pocházejí z období 16. a 17. století. Tato doba byla vnímána jako Zlatý věk. Přinesla s sebou také výstavbu systému soustředěných kanálů, které se nacházejí okolo středu staré části města. Kromě toho jsou, společně s obrannou linií Amsterdamu, zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zajistěte si ubytování Amsterdam a můžete se kochat jejich krásou.

Zajímavosti o Amsterdamských kanálech

Jedná se o kanálky o celkové délce více než 100 kilometrů. Naleznete na nich asi 90 ostrovů a přes kanály vede 1 500 mostů. Hlavní kanály byly vytvořeny v 17. století, v období Zlatého věku. Poznáte je podle soustředěných půlkruhů, které vytvářejí kolem města. Podél kanálů je umístěna celá řada významných staveb i památek.

Již od dob středověku obklopoval město kanál Singl. Nějakou chvíli dokonce fungoval také jako ochranný vodní příkop. Nejdelším kanálem je Prinsengracht a nejširším pak Keizersgracht.

Něco pro milovníky muzeí

Město nabízí velké množství muzeí. Hned tři se nacházejí na Muzejním náměstí Museumplein. Jedná se o Rijksmuseum, Van Gogh Museum a Stedelijk Museum. Za návštěvu rozhodně stojí Dům Anne Frankové, kde se, v průběhu 2. světové války, skrývala rodina židovského podnikatele Franka. Expozice je věnována jejich utajovanému životu.

Festivaly a kluby

Patříte-li mezi milovníky skvělých párty, pak je Amsterdam tou správnou volbou. Zajistěte si ubytování Amsterdam během léta a můžete zavítat na některý z festivalů jichž se tu během léta koná velké množství. Na některé je dokonce vstup zdarma. Ani v zimě se zde rozhodně nudit nebudete. Město nabízí nepřeberné množství hudebních klubů.

Tipy pro ubytování Amsterdam

Vzhledem k tomu, že město každoročně navštíví velké množství turistů, jsou zde k dispozici různé možnosti ubytování Amsterdam. Vybrat si můžete některý z hotelů či penzionů. Pokud hledáte místo pouze pro přespání, pak jsou jednou z možností turistické ubytovny, které vyhledávají především mladí.

  • Mauro Mansion
    Jedná se o tříhvězdičkový hotel umístěný v centru města. Díky tomu se, velmi snadno a rychle, dostanete k zajímavým místům, kterých je ve městě celá řada. V jeho blízkosti se nachází také Dam Square nebo královský palác.
    Hotelové pokoje jsou prostorné a zařízené stylově. Součástí jejich výbavy je minibar, DVD přehrávač, vše potřebné pro přípravu kávy a čaje a dokovací stanice pro iPody. Samozřejmostí je i bezplatný internet. Také si můžete vyžádat na pokoj gurmánskou snídani.
  • The Pavilions Amsterdam, The Toren
    Tento čtyřhvězdičkový hotel je vyhledávaný především těmi, kdo se chtějí ubytovat poblíž zajímavých památek a budov. Nedaleko hotelu se nachází zajímavá místa, mezi něž patří Dům Anne Frankové, De Wallen, University of Amsterdam a Dam Square. Všechna místa jsou v pěší dochodové vzdálenosti.
    Ubytování je možné v útulných a příjemných pokojích, jejichž součástí je i minibar. Samozřejmostí je bezplatný internet. Součástí hotelu je sluneční terasa, ideální pro odpočinek a relaxaci, bar nabízející chutné drinky, 24 hodinová recepce a na chod hotelu a spokojenost hostů dohlíží vstřícný a ochotný personál.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Amsterdam

Pokud pro vás není rezervace ubytování Amsterdam příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Amsterdam přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Amsterdam , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/amsterdam-%c5%99eka-m%c4%9bsto-evropa-4625104/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.