ruesendecs
San Marino, neobjevený poklad Itálie.
San Marino, neobjevený poklad Itálie.

San Marino, neobjevený poklad Itálie.

San Marino je nejmenším státem na světě a jednou z nejméně navštěvovaných zemí v celé západní Evropě. Důvod? Mnoho lidí neví, že existuje!

Zajímavosti

Tento stát je starý jako sám čas. Již od svého založení v roce 301 se těší z pokračující nezávislosti, která překonala i takové události jako invazi Barbarů, napoleonské války či sjednocení Itálie. A jeho obyvatelé jsou na tuto skutečnost náležitě hrdí.

San Marino je také díky více než 100 unikátním sochám státem umění. Nejznámější z nich, Lady Liberty, se nachází před radnicí a její koruna je ozdobena třemi typickými věžemi.

Další zajímavostí je fakt, že San Marino je bohatá, ale ne drahá země. Vzhledem k tomu, že HDP této republiky je na úrovni vyspělých zemí, očekává se, že zde budou i vysoké ceny. Budete tedy překvapeni, že potraviny i doprava jsou ve skutečnosti velmi levné. Například jízda autobusem z Rimini do San Marina stojí 4,5 eur, zatímco za kopeček zmrzliny i plátek pizzy zaplatíte po euru.

V tomto městském státě najdete mnoho zajímavých muzeí. Existuje zde stálá výstava tradičního umění a kultury, kterou najdete ve Staré radnici. Muzeum starých aut vám nabídne přehlídku rozličných modelů od starých veteránů, až po novodobé formule. Typické je také Muzeum voskových figurín či Muzeum mincí a poštovních známek. Ti z vás, kteří se rádi bojí, jistě ocení Muzeum mučicích nástrojů či výstavu hororů a sci-fi tvorů.

Turistická lákadla

Nejnavštěvovanější turistickou atrakcí jsou již výše zmiňované pevnostní věže na hoře Monte Titano. Tento symbol San Marina najdete na státní vlajce i znaku. Dalším zajímavým místem je Piazza della Liberta, hlavní sanmarinské náměstí. Samotné historické centrum města s klikatými kamennými uličkami je zapsáno do seznamu UNESCO. Zájemcům o architekturu by určitě neměl uniknout kapucínský kostel z 16. století ani pěkný San Pietro.

Milovníci vín a dalších typů alkoholu by neměli vynechat návštěvu některého z místních obchůdků a spojit ji s ochutnávkou. Všechny typy alkoholu od vín, až po likéry, zde seženete za velmi příznivé ceny.

Zarezervujte si tedy dostupné ubytování v hotelu San Marino

Zdroj obrázku: https://cs.wikipedia.org/wiki/San_Marino_(m%C4%9Bsto)#/media/File:Fortress_of_Guaita_2013-09-19.jpg


Seo servis


Seo servis

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.