ruesendecs
Říjnové výlety po Evropě vás zavedou do muzea Prado i studia Harryho Pottera
muzeum Prado

Říjnové výlety po Evropě vás zavedou do muzea Prado i studia Harryho Pottera

Necestujte jen prstem po mapě a navštivte jednu z populárních zahraničních destinací. Ať už patříte k milovníkům umění, filmového plátna a ojedinělých atrakcí, pamatujte na nejlepší ceny vstupenek. Jen tak si prohlídku světově proslulých lákadel užijete.

Vzhůru do Amsterdamu!

Vaše duše zaplesá při návštěvě Rijksmuseum Amsterdam. Největší a nejznámější muzeum Nizozemska najdete na náměstí Museumplein v jižním bloku města. Muzeum se rozprostírá ve více než 200 sálech a je přehlídkou holandského umění a historie. Mimo jiné zde spatříte díla mistrů, jako jsou Rembrandt, Hals a Vermeer. K nejslavnějším kouskům patří Rembrandtova Noční hlídka a Vermeerova Mlékařka.

S dětmi za Harry Potterem!

Fanouškovská základna Harryho Pottera je obrovská a právě na okraji Londýna můžete navštívit Harry Potter studio. Jako mávnutím kouzelného proutku se přenesete do příběhu spisovatelky. J. K. Rowlingové. Warner Bros studio je zasvěcené přímo oblíbenému kouzelnickému hrdinovi a je pravda, že ve zdejších ateliérech vznikal téměř celý film.

Za Gaudího skvosty do Barcelony

Při pobytu v Barceloně nesmíte minout Casa Mila, modernistickou stavbu a rezidenci Antoni Gaudího. Ihned vás uchvátí nevšední architektonické prvky, k nimž patří zkroucené balkony z tepaného železa, zvlněná kamenná fasáda a nádherná střešní terasa. Když už budete ve Španělsku, nenechte si ujít Prado muzeum, kde shlédnete sbírky obrazů, soch, mincí a medailí nevyčíslitelné hodnoty.

Mrakodrap s jedinečným výhledem

V newyorském mrakodrapu, který byl vystavěn poblíž místa Světového obchodního centra, můžete obdivovat One World Observatory. Místo s překrásnou vyhlídkou, moderním designem, muzei a galeriemi vás uchvátí. Poblíž se nachází i památník obětem tragédie z 11. září 2001.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/illustrations/pozad%c3%ad-ilustrace-hora-nebe-modr%c3%bd-4868185/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Václav Bartoš