ruesendecs
Ráj všech nadšenců fotbalu – anglický Manchester
Dostupné ubytování v hotelu Manchester

Ráj všech nadšenců fotbalu – anglický Manchester

Ti, kteří se zajímají o historii, budou znát Manchester jako významné město, které se účastnilo průmyslové revoluce. Klasický turista do tohoto města však půjde poznávat všemožné zajímavosti. A že jich Manchester má skutečně mnoho. Jedná se totiž o centrum umění, mediálního průmyslu, vysokoškolského vzdělání a obchodu, což s sebou nese mnoho zajímavých objektů a celkově pozoruhodností.

Nakupte módní oblečení anebo shlédněte fotbal

Ať už jste žena, anebo muž, v tomto městě se zkrátka nudit nebudete. Díky přítomnosti světového fotbalu, ale také významného nákupního centra, které je známé v celé Anglii, si zde přijdou na své opravdu všichni. Pokud je však řeč o historických památkách, respektive o centru města, nebojte se toho, že byste museli či jezdit daleko. Samotné centrum lze totiž velmi jednoduchým způsobem prochodit pěšky, což ocení hlavně milovníci příjemných procházek.

Za poznáním i za zaměstnáním

Mladí, ale i odvážní starší lidé, sem jezdí také v hojném počtu za zaměstnáním. To vše díky báječné dopravní obsluze, která čítá jak pozemní, tak leteckou, ale také námořní dopravu. Co se týče dopravy, rozhodně se není čeho bát. A pokud najdete dostupné ubytování v hotelu Manchester, vaše sny o pohodové práci ve velkém anglickém městě se stanou realitou. V případě, že byste se do tohoto města skutečně rozhodli jet, neměli byste zapomenout na následující zajímavosti:

  • Stadion Etihad a Old Trafford
  • Manchesterské muzeum
  • Divadlo The Lowry
  • Galerie Manchester Art Gallery
  • Čínská čtvrť (největší v Británii)
  • Nesčetně velké množství kanálů a mlýnů

Jak vidíte, výčet pozoruhodností je skutečně bohatý a zdaleka není kompletní. Neváhejte tedy poznat Manchester na vlastní kůži, určitě to stojí za to.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/stadion-old-trafford-323795/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař