ruesendecs
Provensálsko – nejpestřejší místo Francie
Dostupné ubytování v hotelu Provensálsko

Provensálsko – nejpestřejší místo Francie

Vydejte se i vy po malých krůčcích poznávat krásy této levandulemi porostlé oblasti.

Nezapomeňte na ubytování

Abyste mohli začít prozkoumávat krásná zákoutí této historické země, je potřeba, abyste si nejprve zajistili dobré ubytování. Dostupné ubytování v hotelu Provensálsko můžete sehnat za velmi nízké ceny, stačí pouze hledat a uvědomit si, co od hotelu očekáváte. Jakmile budete mít zajištěné ubytování, můžete si začít plánovat svou cestu touto krásnou a jedinečnou oblastí.

Proč jet do Provence?

Důvodů, proč byste měli alespoň jednou za život navštívit Provence, je více než dost.

  • Úžasné scenérie díky levandulovým a slunečnicovým polím, vinicím, cedrovým lesům a cypřišům
  • Místo, které učarovalo významné malíře jako van Gogh, Gaugain anebo samotný Picasso
  • Z Provence pochází ratatouille, pochutnáte si tu i na dalších delikatesách, jako je kozí sýr, lanýže, mořské plody, olivy anebo výtečné víno
  • Spousta kulturních památek, nejznámější avšak Avignon neboli papežské město. Kromě Papežského paláce se v Avignonu můžete pokochat i slavným mostem St. Bénezet, který si určitě vybavujete z dětských písniček.
  • Až se nabažíte dokonalé přírody, která bude vonět po provensálských bylinkách, můžete vyrazit do největšího města této oblasti, do přístavu Marseille.

Zaujalo vás Provensálsko? Rádi byste poznali krásy tohoto jihovýchodního koutu Francie na vlastní pěst, bez cestovní kanceláře? Stačí zabookovat dostupný hotel a vyrazit na cestu. Věřte, že Provence vás svou neuspěchanou a pohodovou atmosférou naprosto očaruje.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/provence-rh%C3%B4ne-oran%C5%BEov%C3%BD-mornas-426272/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař