ruesendecs
Lisabon zajímavosti: portugalské město sedmi pahorků
Lisabon zajímavosti

Lisabon zajímavosti: portugalské město sedmi pahorků

Se špičkovými restauracemi, které nabízejí vynikající mořské plody a pověstí města s dlouhým historickým rodokmenem, je Lisabon jistě místem, které byste při svých toulkách Evropou neměli vynechat.

Jaké jsou zde nejzajímavější turistické atraktivity? Do jakých restaurací zajít, když vás přepadne hlad či jen chuť vyzkoušet něco nového? Čtěte dále a dozvíte se.

Lanovkou do historie

Až do roku 1755 byl Lisabon typické středověké město s úzkými křivolakými uličkami. Poté byl však téměř celý srovnán se zemí zemětřesením a následnou vlnou tsunami. Jako připomínka tohoto neštěstí se dochovaly ruiny konventu karmelitánů. Naštěstí ne všechny středověké památky podlehly zkáze. Mezi ty nejslavnější zachované patří Belémská věž a Klášter Jeronymitů, které se nachází ve čtvrti Belém.

Také nejstarší památka města – hrad Svatého Jiří, se dosud honosně tyčí nad městem a poskytuje svým návštěvníkům překrásný výhled na celé centrum. Za největší zajímavost Lisabonu jsou však považovány proslulé žluté lanovky: Elevador da Glória, Elevador da Lavra a Elevador da Bica. Jízda jimi je turistickým zážitkem, který si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Luxusní i levné restaurace

Potřebujete pár tipů, kde se v Lisabonu dobře najíst? Z luxusních restaurací určitě nevynechejte Belcanto se širokou nabídkou portugalských i evropských jídel, včetně bezlepkové kuchyně. Nebo se nechte okouzlit příjemným interiérem Lisboéte, která se specializuje na francouzskou kuchyni. Třetím tipem je Casa da Comida vhodná i pro vegetariány.

Máte hluboko do kapsy nebo jídlo není tím, za co chcete utrácet nehorázné sumy? Dobře se najíte v umělecké kavárně a baru Estamine Art Food Drink nebo Há Tapas No Mercado!!!, kde vám připraví nejen vynikající polévky.

To vše a ještě více vám nabídne osobitý Lisabon, jehož kouzlo nejlépe odhalíte sami.

Neváhejte a objednejte si dostupné ubytování v hotelu Lisabon

Dáváte přednost zájezdu od cestovní kanceláře než rezervace hotelu, pak si můžete objednat zájezd Lisabon na následujícím formuláři:

Destinace Lisabon a vybrané zájezdy, které doporučujeme:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/lisboa/


Seo servis

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.