ruesendecs
Podzim u moře? I v době pandemie si můžete zaletět na Djerbu nebo na Kanárské ostrovy!
Podzim u moře

Podzim u moře? I v době pandemie si můžete zaletět na Djerbu nebo na Kanárské ostrovy!

Nejezdíte na letní dovolenou, protože nemáte rádi přílišné horko, ale rádi jezdíte k moři na podzim? Letošní rok je sice zasažený pandemií koronaviru, ale i tak se najdou destinace, kam si můžete zaletět i nyní. Tím spíše, když jsou letoviska prázdná a hrozí v nich menší nebezpečí nákazy než v městské dopravě v Česku. Do některých destinací navíc není potřeba PCR testů ani karantény po návratu. Nyní si tak můžete zaletět na pár dnů na Djerbu, Kanárské ostrovy i do Portugalska nebo Bulharska.

Levná a příjemná Djerba

Prodloužení léta za pár kaček? To je tuniská Djerba s příjemnými teplotami okolo 25 °C a prázdnými plážemi. Říjnové a listopadové Tunisko včetně ostrova Djerba je vhodné pro lidi, kteří touží po klidu. Letošní rok jsou pláže ještě vylidněnější. Výhodou pak jsou hotely vyšší kategorie, které si můžete dovolit za cenu 3hvězdičkových. Do Tuniska ani na Djerbu není potřeba PCR negativní test, žádná povinnost se neváže ani po návratu. Stačí si tedy zajistit pouze pojištění do zahraničí.

Ostrovy věčného jara

Kam jinam vyrazit než na ostrovy věčného jara? Oblíbené Kanárské ostrovy zvou k návštěvě i v době pandemie bez nutnosti testu na přítomnost koronaviru nebo karantény při odjezdu i návratu. Pro všechny případy si kromě objednání zájezdu do komfortního hotelu zajistěte cestovní pojištění covid, které řeší i problémy způsobené koronavirem při vašich cestách.


Bulharsko nebo Portugalsko?

Bulharsko nebo Portugalsko?

Vzhledem k současné situaci se zdá, že se nikam nesmí, ale není nic ztraceno, ba naopak cestovatelským duším je umožněno nejen cestovat, ale také zažívat nevšední zážitky v liduprázdných oblastech i v této době. A věřte, že tato doba se již nikdy nebude opakovat, protože prázdné pláže, 5hvězdičkové hotely za cenu penzionů nebo luxusní spa za cenu vstupného do bazénu se při návratu k normálu nevrátí. Přesně takové nabídky jsou také do Bulharska nebo Portugalska, kdy a kam tedy poletíte?

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Václav Bartoš