ruesendecs
Paříž zajímavosti: Nechejte se očarovat romantickým městem
Paříž zajímavosti

Paříž zajímavosti: Nechejte se očarovat romantickým městem

Je to tak, toto město má co nabídnout nejenom koketujícím párům, ale i milovníkům historie, dobrého vína, luxusních obchodů a nepopsatelné atmosféry.

Ubytujte se a vydejte se na cestu

Dostupné ubytování v hotelu Paříž můžete získat za pár korun, tudíž otázka ohledně toho, kde budete přečkávat noci, je kompletně vyřešená. Jakmile si poradíte s dopravou, můžete začít plánovat svůj pobyt v tomto městě, které inspirovalo nejenom běžné lidi, ale i mnohé filmové režiséry a umělce. Kam se v tomto městě vydat?

  • Prohlédněte si památky – Svou cestu začněte u dominanty Paříže, tedy u Eiffelovky. Dále vás učaruje Notre Dame, napoleonská Invalidovna, Pont Neuf či centre Pompidu. Nesmíte si nechat ujít místo, kde se scházejí zamilovaní, tedy Montmartr. Chrám Sacre Couer vás svou atmosférou doslova očaruje.
  • Ochutnejte místní speciality – Když se řekne Paříž, tak by se vám kromě památek mělo vybavit tak dobré jídlo. Pochutnejte si na kvalitních sýrech, věhlasných vínech anebo na typických croissantech či bagetkách.
  • Nakupujte světové značky – Kde jinde nakoupit zboží nejvýznamnějších světových značek, než právě ve městě módy? Užívejte si nákupy v centrech Le Bon Marché, BHV anebo Vintage Clothing Paris. Jen si dejte pozor, abyste při zpáteční cestě neměli problémy s nadváhou zavazadel, výběr je totiž lákavý a ceny ještě přitažlivější…

Velkoměsto na dosah ruky

Poznejte Paříž na vlastní kůži. Těžko se popisuje atmosféra tohoto města, pokud jste ji sami neokusili. Věřte, že si ji zamilujete, stejně jako miliony dalších turistů ročně, kteří sem proudí z celého světa. Proč tedy nevyužít, že ji máte tak blízko a že máte možnost využít cenově dostupné ubytování?

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/eiffelova-v%C4%9B%C5%BE-pa%C5%99%C3%AD%C5%BE-francie-v%C4%9B%C5%BE-498378/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař