ruesendecs
Palermo: Poznejte pravou jižanskou atmosféru
Palermo

Palermo: Poznejte pravou jižanskou atmosféru

Palermo, hlavní město Sicílie, je jedním z měst, která se pyšní velmi výraznou atmosférou, kde realita často předčí představivost a zažité stereotypy. Je to středomořské centrum plné ruchu, jehož obyvatelé jej naplňují pravým jižanským ruchem. Návštěva Palerma může být často dobrodružstvím, neboť toto město nepatří k těm, která by se za každou cenu přizpůsobovala turistům, právě naopak si ponechává svůj osobitý ráz.

Trhy

Arabský původ palermských trhů je dodnes evidentní; díky svému hluku, vůním, barvám a labyrintu úzkých uliček, které vás provedou kolem rozličných stánků, si často budete připadat jako v exotickém světě. Určitě si nenechejte ujít potravinový trh ve čtvrti Capo, který je pravděpodobně největším ve městě a pyšní se svou jedinečnou atmosférou.

Památky

Pokud si chcete prohlédnout celé historické jádro Palerma, budete zde muset strávit minimálně několik dní. Rozhodně ale nebudete litovat. Ať už se vydáte kamkoli, všude s vámi půjde duch historie a na každém kroku narazíte na historické monumenty a jedinečné památky. Unikátem číslo jedna jsou stavby spojující křesťanský a arabský stavební styl. Názorným příkladem je kostel San Giovanni degli Eremiti známý svými 5 červenými kopulemi a překrásnou exotickou zahradou. Jedna z nejslavnějších staveb celé Sicílie, Cappella Palatina, tvoří součást královského paláce a je slavná díky krásným zlatým mozaikám. Na křižovatce hlavních ulic Via Maqueda a Via Vittorio Emanuele vás jistě zaujme další jedinečná památka města – kostel San Giuseppe dei Teatini. Jeho zlato, mramor, štuková výzdoba a obrazy vám jistě vezmou dech.

Další tipy

Máte s sebou děti? Navštivte Museo Internazionale delle Marioanatte, největší muzeum loutek na Sicílii. Pokud máte to štěstí a jste v Palermu od 10 do 15 července, zažijete nejznámější každoroční Festino di Santa Rosalia, svátek, který se každoročně pořádá na oslavu patronky města. Součástí jsou průvody i ohňostroj.

Pokud si chcete udělat výlet za město, z přístavu se můžete vydat lodí na 9 km vzdálený ostrov Ustica s krásnou přírodou, jeskyněmi i plážemi. Na jih leží městečko Montreale s klášterem a světoznámou bazilikou 12. století, kterou by měl bezpochyby vidět každý návštěvník Palerma.

Zdroj obrázku: https://en.wikipedia.org/wiki/San_Domenico,_Palermo#/media/File:Palermo-San-Domenico-bjs2007-01.jpg

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.