ruesendecs
Nadechněte se pravé španělské atmosféry ve městě Valencie
Dostupné ubytování v hotelu Valencie

Nadechněte se pravé španělské atmosféry ve městě Valencie

Historické památky, které jste ještě neviděli

Protože byla Valencie založena již roku 138 před naším letopočtem, není se čemu divit, když právě na tomto místě můžete najít jedinečné historické památky. Příkladem těch nejkrásnějších je bezesporu místní katedrála, postavena v období mezi 13. a 15. stoletím, ale také třeba Llotja de la Seda, což v překladu znamená Hedvábný trh. Tato památka se díky své jedinečné architektuře dostala dokonce i na seznam UNESCO. Co se týče dalších zajímavých objektů, avšak již ne těch historických, určitě byste měli vidět i Ciutat de les Arts i les Ciències, neboli Město umění a vědy. Jedná se o modernistickou stavbu dokončenou v roce 2005, která se stala symbolem města Valencie.

Připojte se k oslavám a festivalům

Kromě toho, že v tomto nádherném městě najdete mnoho zajímavých architektonických budov, můžete zde sezónně narazit i na mnoho různých oslav, festivalů a slavností. Jednou z těch nejvýznamnějších slavností je i Felles. Tato slavnost se koná každoročně v měsíci Březen a jde o připomenutí svatého Josefa. Během tohoto pětidenního období probíhají radostné oslavy a městem chodí davy lidí s krásnými kostýmy.

Co byste zde měli vidět, vyzkoušet, poznat?

  • Městskou bránu Torres de Serranos
  • Architekturu v okolí náměstí San Nicolas
  • Muzeum v Městě umění a věd
  • Paellu (tradiční španělský pokrm) vařenou na ulici

Abyste mohli poznat všechny krásy města Valencie, měli byste využít dostupné ubytování v hotelu Valencie a posléze si všechny místní speciality projít v poklidu.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/m%C4%9Bsto-um%C4%9Bn%C3%AD-a-v%C4%9Bd-valencie-%C5%A1pan%C4%9Blsko-744427/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař