ruesendecs
Na poslední chvíli za minimum finančních prostředků.

Na poslední chvíli za minimum finančních prostředků.

Last minute v překladu znamená na poslední chvíli, na poslední moment. V oblasti cestovního ruchu toto slovní spojení pro mnohé znamená velké slevy. Pokud si to myslíte i vy, nejste daleko od pravdy. Last minute způsobilo v oblasti prodeje zájezdů velkou revoluci.
Výraz Last minute je zpravidla chápán jako zájezd, která má počátek během dvou týdnů a jehož cena je až o desítky procent nižší. Důvod, proč takové razantní snížení ceny cestovní kanceláře nabízejí je ten, že se během roku nepodařilo vyprodat volné kapacity, a tak se cestovní kanceláře snaží vyprodáním zájezdu za sníženou cenu tyto ztráty snížit.

Výhody Last minute zájezdu

– Velmi nízká cena, až v desítkách procent.
– Možnost vycestovat během několika málo dnů.

Nevýhody Last minute zájezdu

– Výběr z omezené nabídky zájezdů, tedy ze zájezdů, které se nepodařilo prodat, nebo které byly stornovány.
– Tento typ zájezdů je nevhodný pro rodiny nebo skupiny cestovatelů. Je zde totiž omezen počet míst.
– Nutnost zaplatit celou částku najednou v hotovosti na pobočce cestovní kanceláře či jiné agentury, nebo rychlým bankovním převodem či kreditní kartou.
Bohužel postupem času došlo k degeneraci významu tohoto slovního spojení a je často zneužíváno v soutěžích cestovních kanceláří nebo agentur jako marketingový prvek pro nalákání co největšího počtu zákazníků. V takovýchto případech je odjezd na dovolenou v řádech měsíců dopředu. Tak poznáte, že obchodník na internetu není příliš fér. Je také zapotřebí si uvědomit, že Last minute nemá žádný specifický právní výklad. Každý, kdo si zakoupí tento typ zájezdu, má stejná práva jako se vztahují na standardní zájezd z nabídky cestovní kanceláře.

Sledujte vybrané Last minute zájezdy z nejoblíbenějších destinací


Mega Slevy Last minute


Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.