ruesendecs
Na dovolenou s cestovní kanceláří, nebo bez ní?
Na dovolenou bez cestovní kanceláře

Na dovolenou s cestovní kanceláří, nebo bez ní?

Co byste řekli na to, kdybyste si dovolenou zařídili bez cestovky? Žijeme v době moderních technologií a plánování dovolené svépomocí není tak náročné, jak se na první pohled zdá.

Cestovka se o vše postará za vás

Začněme u nesporných výhod, díky kterým je o zájezdy cestovních kanceláří velký zájem. Nechcete-li si přidělávat starosti rezervací letenek a ubytování, pak je pro vás dovolená s cestovkou jedinou správnou volbou. Zkušená cestovní kancelář zajistí vše potřebné a během dovolené se pravděpodobně nesetkáte s žádným závažnějším problémem. Nebudete se muset o nic starat, a to ani o jazykové schopnosti nebo program. Vše proběhne tak, jak je stanoveno ve smlouvě.

Počítejte však s tím, že si za služby řádně připlatíte. Kvalitní servis není zadarmo a dovolená pod křídly cestovní kanceláře vás vyjde výrazně dráž než ve vlastní režii.

Bez cestovky nebudete muset dělat kompromisy

Cestování ve vlastní režii samozřejmě není jen o úspoře peněz. Každoročně se individuálně za hranice vydává téměř polovina Čechů a spousta z nich tento způsob nepreferuje z finančních důvodů. Někteří cestovatelé jsou dobrodruzi tělem i duší a dovolená s cestovkou jim zavání nudou. No a ty ostatní zase přesvědčily ostatní benefity – například žádná omezení, která se týkají výběru destinace a termínů dovolené.

Renomované cestovky mají co nabídnout, přesto je záběr do značné míry omezený. Žádná cestovní kancelář nepokrývá zájezdy do všech lokalit, takže se vždy budete muset přizpůsobit aktuální nabídce. To samé platí i o termínu a trvání dovolené. Co když je ve vašich možnostech jen několikadenní výlet? Anebo chcete naopak v cizině strávit celé léto? V tomto ohledu vám pomůže jedině cestovka, která zajišťuje zájezdy na míru, ale v takovém případě vás dovolená přijde na nekřesťanské peníze.

Zařizování dovolené zvládnete přes internet každý

Nechcete-li se na nikoho vázat a mít ve všech ohledech naprosto volné ruce, pusťte se do plánování dovolené sami. Nebudete potřebovat žádné kontakty v zahraničí a vše zařídíte online. Přes internet vyhledáte veškeré důležité informace o dané lokalitě, jakožto i seznamy ubytovacích zařízení. Vybraný hotel, penzion či kemp stejně pohodlně rezervujete a stejně jednoduše i letenky.

Jistě, nikdo vám neposkytne garanci, že s ubytováním bude vše v pořádku, jak majitel slibuje na webu. Ale to ani v případě dovolené s cestovkou. Navíc máte možnost vyhledat uživatelské recenze a odfiltrovat hotely, které neodpovídají vašim požadavkům.
Rozhodnutí je na vás a nám nezbývá, než popřát bon voyage!

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/cestovn%C3%AD-ruch-turist%C3%A9-lid%C3%A9-turista-785511/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař