ruesendecs
Mallorca – královna Baleárských ostrovů
Dostupné ubytování v hotelu Mallorca

Mallorca – královna Baleárských ostrovů

Pokud tedy přemýšlíte nad letní dovolenou a ocenili byste nějaký tip, rozhodně neváhejte vyrazit na tento ostrov mnoha tváří.

Na vlastní pěst

Na Mallorcu nabízí spousta cestovních kanceláří zájezdy. Pokud chcete avšak z důvodu větší svobody a také větší úspory vyrazit na vlastní pěst, tak to také není žádný problém. Z Česka létají pravidelné lety, které jsou cenově dostupné. Poté si stačí už jenom sehnat dostupné ubytování v hotelu Mallorca , což také není žádným problémem. Vybírejte si z mnoha ubytovacích kapacit takovou, ve které si budete umět představit krásně strávenou dovolenou.

Malý ostrov, spousta krásných míst

Na Mallorce je samozřejmě hned několik turistických letovisek, do kterých byste se mohli podívat. Mezi nejznámější ale patří:

  • El Arenal – Velmi rušné letovisko na jihu ostrova, nedaleko od hlavního města. Pokud si vyberete ubytování právě v této oblasti, tak se můžete těšit na širokou pláž s průzračným mořem. O zábavu je tu postaráno, proto si tu užijí především mladí lidé a páry.
  • Sa Coma – Překrásné letovisko na východě ostrova, kde se můžete těšit na necelý kilometr dlouhou pláž, která je lemována okouzlující promenádou s palmami na každém kroku. Jedná se také o skvělý výchozí bod, pokud budete chtít navštívit věhlasné Dračí jeskyně anebo hrad Capdepera.
  • Alcudia – Toto oblíbené letovisko se rozprostírá na samém severu ostrova. Jedná se o nejdelší zátoku, kde tráví léto tisíce spokojených turistů. Samozřejmostí je bílý písek a úžasné moře, v blízkosti letoviska najdete ale i nejsevernější bod ostrova, tedy mys Formentor.
  • Cala d’or – Pro Mallorcu jsou typické dlouze se táhnoucí pláže. Pokud máte avšak raději zátoky, toto letovisko pro vás bude rájem. Můžete se těšit na velikou spoustu romantických zátok, každý den si pro své koupání můžete vybrat jinou.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/formentor-mallorca-pob%C5%99e%C5%BE%C3%AD-mo%C5%99e-500481/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař