ruesendecs
Lyžování v Kaprunu
Lyžování v Kaprunu

Lyžování v Kaprunu

Milujte hory, sníh a zimní sporty patří mezi vaše oblíbené koníčky? Pak jistě neunikla vaší pozornosti rakouská obec Kaprun, ležící ve spolkové zemi Salcbursko v okrese Zell am See. Obec je známá nejen jako místo pro zimní sporty, ale je také turistickým rájem.

První ledovcové lyžařské středisko

Na severní straně pohoří Kitzsteinhorn, se nachází oblíbené lyžařské středisko stejného jména, které katastrálně zapadá k obci Kaprun. Kitzsteinhorn je vrchol v Alpách v pohoří Vysoké Taury. Doprava do střediska je zajištěna dvěma kabinkovými lanovkami. Zajímavostí je, že středisko je prvním ledovcovým střediskem v Rakousku.

Na své si přijde každý

Ať už jste milovníky běžek, snowbordu nebo sjezdovek, v Kamuru si přijde na své každý. Nezáleží na tom, zda patříte mezi úplné začátečníky nebo jste pokročilejší a zdatnější v zimních sportech. Kromě toho je Kaprun ideální pro nadšence freeride a freestyle. Pro další nadšence jsou připravené ohromné zimní zábavní parky.

Zimní adrenalin

Kromě „klasického“ lyžování je oblíbené noční lyžování na Maiskogelu. Pokud není moc sněhu, vydejte se na výlet po okolí, které je poseto turistickými stezkami. Když je však sněhu příliš, opatřete si sněžnice.

Vyhlídka v Solnohradsku

Vyhlídková plošina Gipfelwelt 3000 je nejvyšší v Solnohradsku a poskytne vám naprosto úchvatný výhled po okolí. Po cestě vás doprovází mnoho příjemných restaurací a podniků, kde si můžete dát něco na zahřátí.

Před samotným výstupem vás přivítá interaktivní výstava z prostředí vysokohorské alpské přírody. Expozice je umístěna ve vyhloubeném tunelu a přivede vás k další vyhlídkové plošině.

Kaprun v létě

V Kaprunu je však nádherně i během léta. Různá wellness centra se postarají o vaši zábavu i odpočinek.
Pokud toužíte po něčem akčnějším, můžete si s průvodcem vylézt na třiceti metrový Kitzsteinhorn. Místo, kde se objeví jen málo turistů.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Kaprun

Pokud pro vás není rezervace hotelu příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Praha přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše .destinace Praha, doporučujemedoporučujeme: vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/kitzsteinhorn-kaprun-salzburg-3117145/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.