ruesendecs
Krásné město Salamanca překvapí nejen architekturou
Salamanca

Krásné město Salamanca překvapí nejen architekturou

Salamanca je španělské univerzitní město, které se nachází poblíž Madridu. Je také hlavním městem stejnojmenné provincie a součástí autonomního společenství Kastilie a León. Kromě sídla univerzity je také kulturním a turistickým centrem, které však největší rozkvět zažilo v 16. století. Z té doby také pochází řada pamětihodností, především zdejší chrám a klášter sv. Štěpána.

Univerzita

Zdejší univerzita z roku 1218 je jednou z nejstarších v Evropě. Studovalo zde spousta slavných osobností, za všechny jmenujme Kryštofa Kolumba nebo spisovatele Miguela de Cervantese. Nejslavnější období zažila univerzita v 16. století, kdy se na ní ročně zapisovalo 6500 studentů, přičemž v celém městě žilo tehdy 24 tisíc obyvatel. Dodnes univerzita ovlivňuje ráz a životní styl ve městě.

Proč Salamancu navštívit?

Vedle úchvatné architektury vás Salamanca okouzlí i božskou gastronomií a vůní tradic. Pokud Salamanku navštívíte, neopomeňte původní historické prostory univerzity se zachovalými učebnami a nádhernými Salamanským nebem. Znalci tvrdí, že pokud chcete poznat pravou esenci Španělska, není lepšího místa než Salamanky. Dnes zde žije 150 tisíc obyvatel, kteří udržují konzervativní katolické tradice. Odpoledne se dodržuje siesta, k dobrým mravům patří nedělní procházky v nejlepších šatech a lidé zde hovoří nejčistší formou kastilské španělštiny. Salamanca je prostě pravým srdcem Španělska, které obklopuje krajina dramatického rázu, kde je půda rozpalcelována kamennými zídkami a olivové a dubové háje se střídají s výběhy pro býky.

Architektura

Salamanka je jedním z nejstarších a zároveň nejzachovalejších španělských měst s jedinečnou atmosférou centra. Atrakcí je barokní katedrála Casa de las Conchas zdobená mušličkami. Nejkrásnějším španělským náměstím je Plaza Mayor s medailony slavných Španělů. Za pozornost také stojí překrásný dům Casa Lis, který nyní funguje jako muzeum stylů Art Nouveau a Art Deco.

Gastronomie

Kromě restaurací zavítejte i na místní zastřešený trh sousedící s náměstím Plaza Mayor. Vyhlášenou ulicí pro gurmety je Calle Van Dyck, kam místní vyrážejí na tapas. Vydatnou svačinku představuje hornazo, což je těsto plněné sýrem, salámem, masem nebo vejci. Ke koloritu města patří také popíjení kávy a pozorování života na náměstí Plaza Mayor.

Romantika a odpočinek

Romantiku Salamancy dotváří řeka Tormes a v těsné blízkosti centra můžete odpočívat v parcích či v botanické zahradě. Kolem řeky vedou cyklostezky nebo se pěšky můžete vydat po mostě Puente Romano na druhý břeh, odkud budete mít celé město jako na dlani.

Zarezervujte si tedy dostupné ubytování v hotelu Salamanca

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/%C5%A1pan%C4%9Blsko-salamanca-m%C3%ADsto-radnice-2709112/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.