ruesendecs
Krásná Dubaj není jen pro bohaté
Krásná Dubaj není jen pro bohaté

Krásná Dubaj není jen pro bohaté

Dubaj je nejznámějším městem Spojených arabských emirátů a také samostatným emirátem. V minulosti se jednalo o chudou zemi na pobřeží arabského zálivu, ovšem dnes je to, hlavně díky bohatství ropných ložisek, naprostý fenomén, symbol přepychu a pohádkového bohatství šejků. Dubaj se honosí luxusními hotely a obchody plnými zboží, hlavně zlata.
Ovšem Dubaj není jen pro bohaté, jelikož lze v tomto městě přepychu sehnat i levné ubytování v pronájmu a také levné zboží.

Jak a kdy do Dubaje

V současné době se do Dubaje dostanete snadno, jelikož z Prahy létají již tři letecké společnosti. Na výběr tak máte nejen mezi přepravními společnostmi, ale letět můžete kterýkoliv den. Let trvá přibližně 5-6 hodin, takže jej pohodlně zvládnou i starší lidé nebo rodiny s malými dětmi. V důsledku časového rozdílu si posunete hodinky v létě o dvě hodiny dopředu, v zimě o tři.
Otázka, kdy letět do Dubaje, je téměř zbytečná, neboť v celých emirátech panuje po většinu roku velmi horké počasí. Srážky jsou zde minimální, přesto je zde vysoká vlhkost vzduchu. Pro středoevropany je ideálním obdobím k návštěvě Dubaje říjen až březen, kdy je zde ale také hlavní sezóna. Pokud chcete ušetřit, zvolte některé jiné měsíce.

Co dělat po příletu na letiště

Bez starostí jsou samozřejmě ti, kteří se na dovolenou do Dubaje vydají s některou cestovní kanceláří. Ovšem problémem není ani cestovat na vlastní pěst. Do centra města se z letiště dostanete několika způsoby. Vybrat si můžete z desítek taxíků, které čekají před letištní halou nebo linkovým autobusem či metrem. Jeho zvláštností je plná automatizace, což znamená, že metro v Dubaji jezdí bez lidské obsluhy, v provozu je celý den a zavřené je pouze od 2 do 5 hodin v noci. O víkendech končí provoz o půlnoci. Taxíky nejsou příliš drahé a většinou vyjde cena stejně jako u hromadné dopravy.

Levné ježdění, ubytování a nakupování

Chcete-li o dovolené vyrazit někam na výlet, vyplatí se vám půjčení automobilu, neboť pohonné hmoty jsou zde levnější, zhruba o dvě třetiny v porovnání s našimi. K řízení vám postačí mezinárodní řidičský průkaz. Rovněž poplatky za parkování jsou velice nízké.
Za ubytování lze ušetřit, pokud zvolíte místo hotelu některý z levných pronájmů. Kromě luxusních hotelů pro bohaté lze v Dubaji sehnat i levné hotely, nejnižší ceny jsou v penzionech nebo hostelech.

Do Dubaje se jezdí také za levnými nákupy. Vyhlášené je zlaté tržiště, na kterém lze koupit snad všechny druhy zlata za nízké ceny. Z dalších druhů zboží se vyplatí nakupovat elektroniku, parfémy, oblečení nebo koření. Tak jako v jiných arabských zemních, i zde se musíte připravit na smlouvání.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/burj-al-arab-dubaj-hotel-690768/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.