ruesendecs
Kouzelný Amsterdam vás bude bavit
Kouzelný Amsterdam

Kouzelný Amsterdam vás bude bavit

Unikátní architektura, typické kanály, atmosféra s přídechem dávných časů a samozřejmě kola. To vše a ještě mnohem více vám nabídne hlavní město Nizozemí, Amsterdam. A přestože ani zdaleka není tak rozsáhlý jako třeba Berlín či Paříž, nudit se v něm rozhodně nebudete.

Nasedněte na kolo

V tomto městě je přes 800 tisíc jízdních kol. Což je víc, než počet obyvatel! Jízda na kole v Amsterdamu, to je styl života a díky husté síti cyklostezek a rovnému terénu nemůže být jednodušší. Neexistuje žádný lepší způsob, jak prozkoumat ulice, kanály a pamětihodnosti, než pomocí pedálů. Kolo jste si na dovolenou nepřivezli? Využijte bohaté nabídky půjčoven.

Ztraťte se v bohémské čtvrti Jordaan

Jordaan je považován za nejpůvabnější čtvrť Amsterdamu a jistě oprávněně. Původní dělnická oblast nyní tvoří díky úzkým uličkám a kuriózním stavbám jednu z nejžádanějších částí města. Nezávislé galerie, obchody se starožitnostmi, zahrady a atmosférické bary a restaurace – to vše čeká na vaši návštěvu.

Je libo kulturu?

Díky open-air výstavám, muzeím a trhům je Museumplein kulturním srdcem Amsterdamu, které se v zimních měsících transformuje do obrovského venkovního kluziště.

Svezte se lodí

Kanálový pás Amsterdamu je pro město typický tak, jako Eiffelova věž pro Paříž. Skýtá pěkný pohled ve dne i v noci, kdy se mosty rozzáří světly a celé město se ponoří do kouzelné atmosféry. Plavba výletní lodí s doprovodem průvodce je skvělým způsobem, jak odhalit tajemství města a dozvědět se spoustu zajímavostí.

Navštivte dům Anny Frankové

Zamyslete se nad zvěrstvy spáchanými židovskému národu během druhé světové války v domě, kde se Anna Franková ukrývala se svou rodinou před nacisty. Přední část domu nyní tvoří muzeum, zatímco část druhá zůstala zachována, aby dala návštěvníkům možnost představit si, jaký byl život Anny a její rodiny během dlouhých dvou let skrývání. Čekací doby jsou často zdlouhavé, proto dům navštivte brzy ráno nebo se objednejte v předstihu on-line, abyste se vyhnuli frontám.

Zarezervujte si tedy dostupné ubytování v hotelu Amsterdam

Zdroj obrázku: https://www.pinterest.es/pin/757308493563466270/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.