ruesendecs
Když nesmím za hranice okresu, mohu letět na pláž?
MOHU LETĚT K MOŘI

Když nesmím za hranice okresu, mohu letět na pláž?

Ano, na dovolenou můžete cestovat bez omezení.

Vzhledem k rozhodnutí vlády omezit pohyb mezi regiony, které vstoupilo v platnost 1. března, bychom vás chtěli informovat, že toto nařízení se na výjimky nebude vztahovat na lety s odletem z České republiky. Kromě toho je právo cestovat zákonem chráněným zájmem obsaženým v Listině základních práv a svobod. Proto nemůžete jít do dalšího okresu, ale nic vám nebrání v čerpání dovolené. Pokud musíte cestou na letiště projít jiným okresem, stačí předložit čestné prohlášení a současně se prokázat, například letenkou nebo potvrzením ubytování v destinaci.

Vezměte prosím také na vědomí, že některé letecké společnosti mohou mít své vlastní podmínky pro nástup na palubu. Pečlivě sledujte podmínky všech oblíbených destinací.

Nová pravidla pro návrat do České republiky vstoupila v platnost 5. února.

Od 5. února 2021 jsou v souladu s rozhodnutím vlády uplatňována nová pravidla pro návrat do České republiky. Jasně je najdete v tabulce níže. Současně byly do semaforů přidány nové barvy a země / oblasti s vysokým rizikem infekce byly označeny jako tmavě červené. Klasifikace státu jako kategorie semaforu by měla být vždy aktualizována každé dva týdny na základě míry infekce místních obyvatel.

Země podle semaforu:

ZELENÁ: Austrálie, Korea, Nový Zéland, Singapur, Thajsko, Vatikán, Island
ORANŽOVÁ: Finsko, Řecko, Norsko, Dánsko, Azorské ostrovy
ČERVENÁ: Belgie, Bulharsko, Francie, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Litva, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Německo, Švédsko, Švýcarsko, Kanárské ostrovy, Baleárské ostrovy, Chorvatsko, Irsko
TMAVĚ ČERVENÁ: Všechny členské státy EU a třetí země, které nejsou uvedeny výše, např. Maledivy, Spojené arabské emiráty, Dominikánská republika, Kuba, Kostarika, Mexiko…

Důležité upozornění: Od 26. 2. do 11. dubna 2021 je z rozhodnutí vlády ČR zakázán vstup na území těchto států: Botswana, Brazílie. Eswatini (Svazijsko), Jihoafrická republika, Keňa, Lesotho, Malawi, Mosambik, Tanzanie (včetně ostrovů Zanzibar a Pemba), Zambie a Zimbabwe.

MOHU LETĚT K MOŘI

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Azorské ostrovy

Pokud pro vás není rezervace hotelu , Azorské ostrovy příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd , Azorské ostrovy přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace , Azorské ostrovy , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:


Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/azory-laguna-krajina-zakalen%C3%BD-4272385/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.