ruesendecs
Kdy jet do Dubaje
Kdy jet do Dubaje

Kdy jet do Dubaje

Stejně jako do celých Emirátů je i do Dubaje ideální cestovat v době, kdy je v Evropě jaro nebo podzim. Pro dovolenu v Dubaji se proto zvolte březen duben, květen nebo září, říjen a listopad. Příjemně je v Dubaji v měsících prosinec, leden a únor, kdy jsou zde mírnější teploty okolo 24°C.

Dubaj

Je hlavním městem stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech a nachází se na pobřeží Perského zálivu. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubaj-city a jde o moderní město, které se rychle rozrůstá do vod Rudého a Arabského moře. Město je plné obchodů, zábavních parků, sportovišť a kvalitní infrastruktury. Přes nedostatek vody působí město svěžím dojmem. Déšť je zde opravdovou vzácností.

Počasí v Dubaji

O Dubaji nelze tvrdit, že je zde příjemně teplo po celý rok. Pro Evropana je zde příjemné teplo jen od pozdního podzimu do jara. Po zbytek roku je v celé oblasti neskutečná výheň a na dovolenou sem jezdí jen blázni. Nejchladněji je v lednu, kdy se denní teploty nepřehoupnou přes 24°C a v noci klesnou až k 15°C. Pokud budete do Dubaje cestovat v lednu, vezměte si s sebou svetr, který se vám bude večer hodit. Pro našince jsou nejvhodnější měsíce listopad a prosinec, případně únor a březen. Teploty vzduchu se pohybují okolo 25°C, takže se můžete koupat, ale zároveň i poznávat město a okolí.

Jak je to s koupáním?

Zatímco v Evropě známe bazény vyhřívané, tak v Dubaji mají speciální chlazené bazény. Pokud jde o teplotu moře, tak od podzimu do jara se pohybuje kolem 26°C, ale v letních měsících překračuje i tropickou třicítku. Taková voda člověka příliš neosvěží a proto jsou k dispozici bazény s neustále cirkulující vodou, aby ji sluneční paprsky nestihly prohřát.

Zábava

Pokud se do Dubaje vydáte v době, kdy zde panují úmorná vedra, můžete se zchladit například při lyžování. U obřího nákupního centra Dubai Mall totiž všemocní šejkové vybudovali krytou halu s uměle zasněženým svahem. Stačí odložit sandály, vypůjčit si přezkáče, lyže či snowboard a můžete si užít zimní radovánky na jednom z nejteplejších míst na světě.

V lednu se v Dubaji koná nákupní festival, na kterém můžete vidět i nakupovat ručně tkané koberce a další tradiční zboží. Milovníci hudby se mohou těšit na dubajský jazzový festival, který se koná v březnu. Od ledna do března jsou v Dubaji i další koncerty, výstavy, pouliční performance a jiné akce.

Zarezervujte si tedy dostupné ubytování v hotelu Dubai

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/dubaj-pohled-architektura-1120373/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.