ruesendecs
Kde v Evropě narazit na nejlepší vánoční trhy

Kde v Evropě narazit na nejlepší vánoční trhy

Zatímco se někdo těší na předvánoční pohodu, jiní využijí blížící se Vánoce k cestování za vánočními trhy. V dnešní době již není problém vyrazit na vánoční trhy nejen do svého nejbližšího města, ale třeba i do jiné země. Poznat jinou atmosféru, zvyky a obyčeje, nakoupit vánoční dárky zcela jiného druhu, je lákavé i reálné. Vánoce samotné jsou nejtradičnějšími a nejhezčími křesťanskými svátky, které se světí ve všech evropských zemích. Dlouhou tradici a velkou popularitu mají proto i předvánoční trhy. V mnoha městech jsou pořádány obvykle v samotném centru, kde adventní náladu a atmosféru ještě umocňuje kolorit historických staveb.

Vánoční trhy v Drážďanech

Každému se samozřejmě líbí něco jiného, ale obecně jsou v povědomí našich lidí pokládány za nejlepší vánoční trhy v Drážďanech. Nejen kvůli blízkosti od našich hranic a výbornému spojení po dálnici, ale i vším, co vánoční trhy obnášejí. V Drážďanech, na náměstí Altmarkt, se koná nejznámější vánoční trh Štrýclmarkt, který má již více než 600 let starou tradici. Okouzlí vás zde nejen romantika, ale ocitnete se i v labužnickém ráji. Trhy zde probíhají každoročně již od konce listopadu.
Kromě něho však letos v Drážďanech najdete i dalších deset vánočních trhů, které se od sebe tématicky odlišují. Všechny skončí s příchodem Vánoc, ovšem až do Silvestra bude otevřen středověký vánoční trh na nádvoří zámecké stáje Stallhof.

Největší vánoční trhy jsou v Norimberku

Jsou největší v Evropě a nabízejí vánoční atmosféru, která každého zasáhne. Užijete si ochutnávku pečených kaštanů, bavorského vánočního chleba nebo tradičního norimberského marcipánu. Ten je, spolu se svařeným vínem a punčem, symbolem předvánočního Norimberku. Typickou pochoutkou je také biskupský chlebíček, norimberský perník a jiné sladkosti. Koupit zde můžete dřevěné hračky, vánoční ozdoby a jiné předměty. Strávit v tomto městě jeden den je nezapomenutelným zážitkem, který si můžete dopřát, jelikož cesta autem sem netrvá příliš dlouho. Řada turistů sem přilétá kvůli kouzelné atmosféře i ze vzdálených zemí.

Vídeň

Za návštěvu rozhodně stojí vánoční trhy na hlavním náměstí před vídeňskou radnicí nebo před zámkem Schönbrunn. Ovšem ve Vídni najdete vánoční trhy na každém náměstíčku, v parcích či před kostely. Každý z nich má své specifické zaměření. Můžete se procházet ulicemi provoněnými kandovaným ovocem, pečenými kaštany, perníčky a punčem.

Další trhy v Evropě

K vyhlášeným patří například rakouský Salzburk, kde ulicemi zní kostelní zvony a vánoční písně v podání sborů a dechových kapel. Podobnou duchovní i historickou atmosféru nabízí trhy v polském Krakowě. Duchovním otcem vánočních trhů je Německo, takže například i v největších městech, jako je Berlín či Mnichov můžete zažít nádhernou předvánoční náladu.
Kromě našich sousedů se můžete vypravit na vánoční trhy i do vzdálenějších míst v Evropě. Populární jsou například vánoční trhy v Kodani, v estonském Tallinu či maďarské metropoli Budapešti.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/norimberk-v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-trh-v%C3%A1no%C4%8Dn%C3%AD-buden-11074987/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.