ruesendecs
Kam na výlet tento víkend v Praze
Kam na výlet tento víkend v Praze

Kam na výlet tento víkend v Praze

Strávit příjemný víkend v hlavním městě lze různým způsobem. Záleží na individuálních prioritách každého člověka a také na skloubení zájmů všech členů rodiny, pokud se na víkend do Prahy vydáte s celou rodinou. Praha nabízí jak spoustu historických památek, tak nesčetné možnosti kulturního vyžití a zábavy.

Pamětihodnosti

Nejznámější je Pražský hrad, Karlův most a Staroměstské náměstí. Prohlídku těchto historicky cenných míst můžete propojit, když se s rodinou vydáte po Královské cestě. Začíná u Prašné brány na Příkopech, pokračuje Celetnou ulicí a na Staroměstské náměstí. Zde je nejoblíbenějším objektem všech turistů orloj na Staroměstské radnici. Dominantou náměstí je Týnský chrám. Od orloje můžete pokračovat Karlovou ulicí plnou krámků až na Karlův most, po kterém se dostanete na Malou Stranu. Projdete Malostranským náměstím a pokračujete strmou Nerudovou ulicí až k Hradčanům. Jeho hlavní atrakcí je Chrám sv. Víta. Určitě nevynechte Zlatou uličku a po pověstných Starých zámeckých schodech můžete dojít až ke stanici metra, které vás doveze do místa vašeho pražského pobytu.

Další památky

Druhý den můžete věnovat prohlídce dalších pražských zajímavostí. Může to být Národní divadlo, renovované Národní muzeum, Rudolfínum, Strahovský klášter, klášter Loreta se známou zvonkohrou, zámek v Tróji, kde je také pražská zoologická zahrada. Té můžete se svými dětmi věnovat třetí den, který může zakončit výletem na Petřínskou rozhlednu, odkud je krásný výhled na celou Prahu.

Zábava a občerstvení

Milovníci zábavy si v Praze přijdou na své. Málokteré evropské město má na svém území tolik divadel, jako má centrum Prahy. Na výběr jsou všechny žánry a po představení si můžete jít pobavit do některé z typických pražských hospod. Nejslavnější je patrně restaurace „U Fleků“, kde si pochutnáte na staročeských pokrmech, zapíjet je budete tradičním černým ležákem a ještě vás pobaví pravidelný kulturní program. Komu by to ještě nestačilo, může se do rána bavit v některém nočním podniku, kde se tančí při živé hudbě a popíjí skvělé drinky.

Co lze ještě doporučit?

V případě nepříznivého počasí můžete relaxovat v Aquparku v Čestlicích, kde si přijdou na své hlavně vaše děti. Jeden půlden můžete věnovat také nakupování, ať už ve známých obchodních domech Kotva, Máj či Bílá labuť, nebo v některém moderním obchodním centru.

Nejvyhledávanějšími jsou Černý most, Chodov nebo Zličín. Přestane-li vás bavit nákupní shon, můžete si naordinovat klid a navštívit některou pražskou galerii nebo muzeum.

Zarezervujte si tedy dostupné ubytování v hotelu Praha

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/praha-zimn%C3%AD-noc-pra%C5%BEsk%C3%BD-hrad-3010407//


Seo servis

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.