ruesendecs
Jaký obnos si brát do zahraničí?

Jaký obnos si brát do zahraničí?

Zažili jsme letní dovolené v plném proudu a před každým vždy stojí otázka: Mám si s sebou brát nějaké valuty? Většina Čechů si bere pouze nutnou rezervu a následně spoléhá na platební karty. Někteří spoléhají dokonce jenom na platební karty, jak ovšem prokázaly výsledky výzkumu, tak se to vůbec nemusí vyplácet.

Pokud si bereme větší množství hotovosti, tak převládá obava, že vše neutratíme a co následně dělat s cizí měnou? To je obvykle důvodem využití platebních karet v zahraničí. Bohužel si málokdo uvědomuje kolik takový výběr stojí peněz.

Banky si u nás účtují částky do desítek korun za výběr u cizího bankomatu, v případě platby u zahraniční pokladny nebo v případě výběru ze zahraničního bankomatu to může být mnohem více. V případě, že jste si s sebou vzali pouze minimum a kartu používáte každý den, tak můžete za výběry zaplatit mnohonásobně více, než by vám zbylo na valutách, které neutratíte.

Jaké je tedy vhodné řešení?

Nebojte si vybrat větší obnos ve valutách. Zvolte střídmou částku, která v sobě bude zahrnovat předpokládané výdaje za zábavu, suvenýry a také něco navíc pro případ nouze. Platební kartu je dobré s sebou mít pro všechny případy. Jestliže vám z dovolené zbudou peníze, tak přeci nemusíte zoufat. Je pravděpodobné, že se v budoucnu do dané země ještě podíváte. Pokud jste si měnili eura, tak tím lépe, těmi lze platit již v mnoha zemích Evropské unie.

Zjistěte si své možnosti

Pokud vás přeci jen zajímá, kolik peněz zaplatíte za výběr hotovosti v zahraničí, nebo za platbu u pokladny prostřednictvím karty, tak není nic jednoduššího než kontaktovat banku. Kontaktovat můžete i přímo vašeho bankovního poradce, který by Vám měl sdělit jaké jsou poplatky v jednotlivých zemích. Lišit se mohou především podle poskytovatelů tamějších bankovních institucí. Mnoho informací o poplatcích lze také nalézt v porovnávacích tabulkách jednotlivých bank.

Podívejte se na nabídku First Minute Zájezdů a Last Minute Zájezdů a ušetřete peníze, za které si můžete např. prodloužit pobyt na dovolené!


Nenašli jste dovolenou podle svých představ? Použijte formulář v pravém horním rohu a vyberte si dovolenou snů, nebo vyplňte níže uvedený formulář.

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.