ruesendecs
Hotel Znojmo – návštěva města okurek a vína
Hotel Znojmo

Hotel Znojmo – návštěva města okurek a vína

Pokud plánujete návštěvu Jihomoravského kraje, zařaďte do svého itineráře také město Znojmo, které se nachází nedaleko Brna. Vyberte si zde pro své ubytování některý hotel Znojmo nebo penzion a užívejte si, alespoň několik dní, krásy a památky tohoto zajímavého města. Celé město je totiž městskou památkovou rezervací a nachází se zde celá řada zajímavých staveb i objektů. Patří mezi ně rotunda svaté Kateřiny, která je Národní kulturní památka ČR nebo zajímavé znojemské podzemí. Zavítat můžete i na místní historické vinobraní.

Znojemské podzemí

Jedná se o největší systém podzemních sklepů a chodeb, který se na našem území nachází. Vzhledem k tomu, že katakomby jsou umístěné hluboko v podzemí, je zde, během, celého roku, stálá teplota. Toho v minulosti, s největší pravděpodobností, využívali pro skladování sudů s vínem, pivem a zemědělských produktů. Krajina Znojemska patří mezi zemědělské oblasti již od dob dávno minulých. Některé podzemní studny sloužily k jímání vody a jsou spojeny s odvodňovací štolou známou jako jezuitský vodovod. Část podzemní našla své využití i v oblasti středověkého soudnictví. Důkazem toho je dvoulodní sál, který se nachází pod budovou bývalé radnice. Sloužil jako mučírna.

V dobách neklidných se do podzemí ukrývali místní obyvatelé před nepřáteli. Zbudovali si do komínů svých domovů speciální kouřovody, takže zde mohli i vařit.

V současné době je část podzemní zpřístupněna pro návštěvníky a slouží tak jako turistická atrakce.

Vyberte si některý hotel Znojmo, ubytujte se ve městě a vydejte se na návštěvu podzemí.

Znojemské vinobraní

Oblast v okolí Znojma nabízí příhodné klimatické podmínky pro vinařství a ovocnářství. Znojmo je centrem Znojemské vinařské podoblasti a každoročně se zde koná Znojemské historické vinobraní. Chcete-li se seznámit s jeho tradicí, využijte možnost ubytování, navštivte některý hotel Znojmo a můžete se těšit na netradiční zážitky, které jsou s místním vinobraním spojovány.

Historie vinobraní sahá do druhé poloviny 20. století. Městská slavnost je připomínkou návštěvy Jana Lucemburského, který město navštívil po zdařilém státnickém jednání. Kromě vína se město proslavilo také tradiční moravskou kuchyní a nakládanými okurkami, které tvoří její neodmyslitelnou součást.

Hotely Znojmo

Vzhledem k tomu, že každoročně do města zavítá velké množství návštěvníků, vybrat si můžete pro své ubytování hotel Znojmo nebo menší penzion. Nechte se inspirovat těmito tipy.

 • Hotel Lahofer
  Tříhvězdičkový Hotel Lahofer má výhodnou polohu nedaleko místních památek. Pro ubytování nabízí pokoje se standardní výbavou, která zajistí pohodlný pobyt. Také zde naleznete pokoje rodinného typu. Hosté mohou využít pokojovou službu, hotelovou úschovnu zavazadel, bezplatné, bezdrátové připojení k síti WiFi. Pokud patříte mezi milovníky pohybu, k dispozici je také pronájem kol.
 • Penzion Solnice
  Jedná se o guest house, který se nachází nedaleko zajímavých znojemských památek. Poskytuje pohodlné pokoje pro příjemný pobyt. Využít můžete také nabídku prádelních služeb, pronájmu kol a samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu.
 • Hotel Katerina Znojmo
  V hotelu naleznete prostorné pokoje, které jsou vybaveny vším co zaručí příjemný pobyt. Součástí výbavy je i klimatizace, minibar, lednička nebo mikrovlnná trouba. Hotel disponuje sluneční terasou hotelovým barem, bazénem, saunou, kosmetickým centrem, vířivkou, zahradou a Spa & Wellness centrem.
  Využít můžete také čistírnu oděvů, hotelový trezor, kuřárnu nebo službu buzení. Pro zájemce je k dispozici také půjčovna kol. Samozřejmostí je rychlé odbavení i ubytování.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Znojmo

Pokud pro vás není rezervace ubytování Znojmo příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Znojmo přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Znojmo , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/znojmo-morava-kultura-4142740/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.