ruesendecs
Hotel Třeboň – středisko CHKO Třeboňsko
Hotel Třeboň

Hotel Třeboň – středisko CHKO Třeboňsko

Jestliže plánujete dovolenou v jižních Čechách, nenechte si ujít návštěvu lázeňského a rekreačního města Třeboň. Jedná se o městskou památkovou rezervaci a středisko CHKO Třeboňsko, jež se rozkládá nedaleko Českých Budějovice, mezi známými rybníky Svět a Rožmberk. Kromě nádherné okolní přírody nabízí město celou řadu zajímavých památek. Patří mezi ně také renesanční zámek, jež se stal neodmyslitelnou součástí města.

Třeboňský zámek

Jedná se o jeden z největších zámeckých komplexů, který se na našem území nachází. Disponuje více než stovkou obytných místností. Jeho budovy jsou součástí západního čela Masarykova náměstí a dále na něj plynule navazují. Zámek patří do majetku státu, roku 1958 byl vyhlášen národní kulturní památkou a jeho správou je pověřen Národní památkový ústav.

V minulosti stával na místě zámeckého areálu panský dvorec, jež byl postupně přebudován na tvrz a v pozdějších dobách pak na kamenný hrádek.

Návštěvník si může vybrat jeden ze tří prohlídkových okruhů – Rožmberské renesanční interiéry, Konírna, psí kuchyně a kasematy nebo Soukromá schwarzenberská apartmá.

Zajímavá je též přírodní expozice Dům přírody Třeboňsko, jež patří mezi stálé a patří do zámeckého areálu.
Zámek také nabízí prostor pro konání celé řady kulturních událostí. Patří mezi ně koncerty, výstavy a vystoupení divadelního či tanečního rázu.

Ve velké části zámku má své depozitáře Státní oblastí archiv, jehož součástí je archiv rožmberský. Ten patří mezi nejcennější evropské šlechtické archivy.

Další zajímavá místa

Kromě kulturních a historických památek nabízí Třeboň a její okolí také zajímavá místa přírodního rázu. Jedná se například o Chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko, která se rozkládá na hranicích se sousedním Rakouskem. Nachází se zde velké množství různých biotopů, některé z nich jsou velmi cenné.

Rybník Rožmberk patří rozlohou mezi největší a to nejen v jižních Čechách, ale jako chovný i celosvětově. Nachází se nedaleko města Třeboň. Postaven byl koncem 16. století. Mezi zajímavosti patří i malá vodní elektrárna, která je umístěná pod hrází, na výtoku řeky Lužnice. Její součástí jsou dvě Francisovy turbíny.

Jaký hotel Třeboň vybrat?

Vzhledem k tomu, že Třeboň i její okolí nabízí celou řadu zajímavých míst, rozhodně stojí za to strávit zde několik krásných dní. Pro ubytování se nabízí některý hotel Třeboň.

 • Hotel Zlatá Hvězda
  Jedná se o čtyřhvězdičkový historický hotel, který poskytuje nejen překrásné kouzlo dob dávno minulých, ale také prvky moderní doby. Vše dokonale sladěno.
  Svým návštěvníkům nabízí 24hodinovou recepci, saunu a wellness centrum či bezplatné připojení k internetu. Pokud patříte mezi ty, kdo vyhledává luxus, využijte nabídku novomanželského apartmá. Hotel je vhodný i pro rodiny s malými dětmi, neboť disponuje pokoji, které jsou k tomuto pobytu přímo uzpůsobeny.
  Na své si přijdou také milovníci cykloturistiky, v hotelu je možno si zapůjčit kola.
  Veškeré kompletní zařízení zajišťuje každému návštěvníkovi příjemný pobyt a vzhledm k dokonalému umístění hotelu je zajištěn snadný přístup ke kulturním, historickým i přírodním zajímavostem.
 • Hotel Galerie
  Tento čtyřhvězdičkový hotel nabízí svým návštěvníkům 24hodinovou recepci, bezplatné připojení k internetu či možnost uložení cenností do sejfu. Milovníci výletů si v půjčovně, jež je součástí hotelu, mohou zapůjčit kola.
  Součástí hotelu je privátní koupelna a lednička a do výbavy každého pokoje patří telefon a topení, které lze využívat během chladných dnů.
 • Penzion a lazebna Bílý jednorožec
  Jedná se o čtyřhvězdičkový guest house, který nabízí 12 pokojů, moderně vybavených. Samozřejmostí je bezplatný přístup k internetu a dále úschovna zavazadel. Pro hosty je připraven vyhřívaný bazén a v letním období lze využít i opalovací terasu. Místní spa centrum poskytuje některé z kosmetických procedur.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Třeboň

Pokud pro vás není rezervace hotelu Třeboň příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Třeboň přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Třeboň , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/t%C5%99ebo%C5%88-z%C3%A1mek-czechia-historie-3358132/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.