ruesendecs
Hotel Olomouc – Užijte si krásu jednoho z nejvýznamnějších českých měst
Hotel Olomouc

Hotel Olomouc – Užijte si krásu jednoho z nejvýznamnějších českých měst

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Olomouc? Pro někoho je to jedno z historicky nejvýzaměnších měst, někomu se vybaví univerzita, jiným zase olomoucké tvarůžky. Olomouc je velké stotisícové město. Je metropolí Hané a historickou metropolí celé Moravy. Význam Olomouce byl výrazný zejména v dobách středověku, jelikož se jednalo o třetí největší město zemí České koruny. Jelikož bylo od poloviny 18. století mocnou pevností a obranným sídlem, můžeme najít v Olomouci a okolí mnoho pozůstatků po této době. Velmi zajímavá je například návštěva Fortu XIII, císařsko-královské Olomoucké pevnosti, kde si můžete prohlédnout historickou techniku a další artefakty.

V samotném Olomouci nechybí mnoho muzeí. Krásným zážitkem je prohlídka historického centra, impozantní je zejména Horní náměstí s radnicí a sloupem Nejsvětější Trojice. Krásnou zastávkou je Katedrála svatého Václava, Caesarova kašna, Olomoucký orloj, vlastivědné muzeum a mnoho dalšího. Olomouc je univerzitním městem, najdeme zde Univerzitu Palackého, druhou nejstarší univerzitu v Čechách. Pokud máte rádi akce, vyplatí se sledovat, kdy zde probíhají, protože jich je opravdu mnoho, patří mezi ně divadelní festival Divadelní Flora, zahradní výstava Flora Olomouc, mezinárodní festival dokumentárních filmů Academia Film Olomouc, Beerfest a další. Olomouc nabízí mnoho hospod, restaurací, barů, klubů i kaváren a dalších podniků. O hotel Olomouc zde nebudete mít nouzi, hotelů je tu mnoho ve všech cenových kategoriích.

Objevujte nejen město, ale i jeho okolí

Olomouc je město pro aktivní lidi, můžete sem vyrazit i s rodinou a užít si mnoho zajímavých výletů. Krásná je ZOO Olomouc, kde máte i lanové centrum, safari vláček a rozhlednu. Okolí Olomouce můžete objevovat na kole, je zde hustá síť cyklostezek a okolí nabízí široké možnosti koupání. Zkusit můžete zatopený lom v Nové Vsi u Litovle, jezero Poděbrady u Olomouce aj. Park Sportu Hrubá voda vám zase nabízí bobovou dráhu a celé spektrum atrakcí. Za návštěvu stojí i Javoříčské jeskyně. Na své si v Olomouci a okolí přijdou prakticky všichni, od obdivovatelů památek až po milovníky přírody, cyklistiky, kultury, nočního života a všeho dalšího. Pokud je vaším cílem najít hotel Olomouc, budete překvapeni, kolik jich tu je, níže si představíme 3 tipy.

Jaký hotel Olomouc?

  • Theatre Hotel Olomouc
    Tento hotel vám nabídne výjimečný přepych, s tak luxusními pokoji jako zde se jen tak nesetkáte. Cílem hotelu je, aby měl každý návštěvník ze svého pobytu opravdu výjimečný zážitek. Je zde úschovna zavazadel, 24 hodinová pokojová služba, wifi zdarma, nonstop recepce i parkování zdarma. Součástí je i wellness, můžete si vychutnat božský relax, který zahrnuje masáže, mokrou zónu, privátní zónu a mnoho dalšího. Nechybí ani luxusní restaurace. Návštěva je zde zážitkem na celý život.
  • NH Olomouc Congress Hotel
    Moderní 4-hvězdičkový hotel, kde si budete připadat na úrovni, hotel je v moderním architektonickém stylu, nabízí 137 plně vybavených pokojů, 12 kongresových sálů, možnosti cateringu i luxusní restauraci. V hotelu je plně vybavené fitness centrum i wellness. Hotel je jako stvořený pro milovníky sportu, k hotelu náleží tenisová hala se 4 tenisovými kurty a najdete zde 9 venkovních antukových kurtů. Můžete si zde zahrát squash, stolní tenis, badminton aj. Nechybí zde sauna, vířivky, bazén s protiproudem a bar.
  • Clarion Congress Hotel Olomouc
    Luxusně vyhlížející hotel, který nabízí ideální ubytování při dovolené i při služebních cestách. Hotel je skvěle umístěný, obchody, restaurace i samotné centrum metropole, to vše máte z hotelu jako a dlani. Centrum města je z hotelu jen 5 minut, takže odsud můžete objevit doslova celý Olomouc. Je zde 25 pokojů, 24-hodinová recepce, pokojová služba, wifi zdarma,

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Olomouc

Pokud pro vás není rezervace hotelu příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Olomouc přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Hotel Olomouc

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/olomouc-n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD-%C4%8Desk%C3%A1-republika-1705628/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.