ruesendecs
Hotel Liberec – ubytujte se v největším městě na severu Čech
Hotel Liberec

Hotel Liberec – ubytujte se v největším městě na severu Čech

Víte, jaké je páté největší město v České republice? Je to Liberec, v Německu mu však neřeknou jinak než Reichenberg. Ne každý viděl Liberec, ale skoro každý Čech viděl Ještěd, který je již z dálky hlavní dominantou tohoto města a místní jsou na něj tolik hrdí, že nemůže chybět v žádném znaku. Návštěva Liberce opravdu stojí za to, je to krásně a velké město. Je tu poněkud chladněji než ve zbytku republiky a je to dáno umístěním mezi dvěma horskými masivy. Někteří rádi jezdí do Liberce a okolí kvůli lyžování, protože přilehlé kopce nabízí lyžařům perfektní zážitek.

Liberec nabízí zábavu pro každého

Liberec je však krásný po celý rok a při každé návštěvě najdete mnoho míst, kde strávit příjemné chvíle. Mezi nejlepší lákadla tohoto města patří zoologická zahrada s ikonickými bílými tygry, dále krásná botanická zahrada a mnoho dalšího. Krásný zážitek nabízí procházka po hlavní třídě v samotném srdci Liberci, objevíte zde krásnou radnici na náměstí Dr. E. Beneše, na kterém se stále něco děje, den co den jsou zde trhy, výstavy, koncerty a mnoho dalšího. Objevíte zde mnoho malých krámků i míst k posezení. Liberec se také může pochlubit obří prosklenou knihovnou, kterou jen tak každé město nemá. Pokud rádi nakupujete, budete v Liberci ve svém živlu, je tu nákupní centrum Plaza, Forum, Nisa a mnoho dalších míst, kde můžete provětrat peněženku. Hezkým místem je centrum Babylon, kde se pobaví děti i dospělí, je zde akvapark, lunapark a řada restaurací. Naproti Babylonu je také iQlandia, skvělé science centrum pro celou rodinu, kde máte zábavu na celý den zaručenou. Liberec je plný mladých lidí, je to pulzující město, kde se stále něco děje. Je tu mnoho barů, kaváren, restaurací, kin a divadel, za zmínku stojí zejména Divadlo F. X. Šaldy a Naivní divadlo. Pokud budete hledat hotel Liberec, těch je tu pravdu mnoho. V Liberci se snadno dostanete kamkoliv i bez vozu, všude zde jezdí tramvaje.

Bylo by škoda být v Liberci a nenavštívit samotný Ještěd, jehož vrchol je ve výšce 1012 metrů nad mořem. Ačkoliv je možné se sem dostat vozem, lepší volbou je lanovka, která je skvělým zážitkem Z Ještědu si vychutnáte nejen pohled na Liberec, ale i na široké okolí. Nyní se podíváme, jaké nabízí hotely Liberec.

Výběr ubytování v Liberci

  • Hotel Ještěd
    Hotel Ještěd je tím nejúchvatnějším místem, kde se můžete ubytovat, být ubytovaný ve výšce nad 1000 metrů nad mořem je senzační zážitek. Většinu pobytu budete přilepení na okně a budete si vychutnávat výhled, který vás jen tak nepřestane bavit. Do centra to sice máte z Ještědu kus cesty, ale ten zážitek to stojí. K hotelu patří i luxusní restaurace, kde skvěle vaří.
  • Fénix Design Inspiration Hotel
    Pod samotným Ještědem se nachází tříhvězdičkový, ale velmi příjemný a pohodlný hotel, který vám nabídne útulné prostředí a komfort po celou dobu vašeho ubytování. Hotel je sice na okraji Liberce, ale máte to kousek na Ještěd a dlouho vám nebude trvat také cesta do centra.
  • Penzion Jasmín
    Jeden z nejlepších hotelů, které jsou strategicky umístěné tak, abyste mohli i pěšky objevovat celé město, máte to odsud kousek do centra i do Babylonu. Pokoje jsou zde vybavené kuchyňkou i privátní koupelnou. Je zde čeká řada služeb, od buzení až po prádelnu. Hotel je útulný a pohodlný, máte zde zahradu k posezení i relaxaci a také panoramatický výhled na město.

Pokud pro vás není rezervace hotelu příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Liberec přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Hotel Liberec
Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/je%C5%A1t%C4%9Bd-vys%C3%ADla%C4%8D-hora-hotel-liberec-4043425/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.