ruesendecs
Hotel Český Krumlov – brána Šumavy
Hotel Český Krumlov – brána Šumavy

Hotel Český Krumlov – brána Šumavy

Pokud se vydáte do jižních Čech, rozhodně si naplánujte návštěvu Českého Krumlova. Toto turistické a kulturní centrum se rozkládá pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím nejdelší česká řeka Vltava. Středověké centrum je nejen městskou památkovou rezervací, ale také jej nalezneme na seznamu světového dědictví UNESCO. S dalšími městy Šumavského podhůří bývá nazýváno Branou Šumavy.

Českokrumlovský zámek

Tento původně gotický hrad prošel během let celou řadou přestaveb. Velkých změn se dočkal v období renesance, následně pak v době baroka. Jeho současnou podobu dala zámku přestavba, která se uskutečnila za vlády Josefa I. Adama ze Schwarzenbergu. V současné době je zámecký komplex rozčleněný do pěti nádvoří a tvoří jej několik větších celků – Dolní a Horní hrad, Plášťový most, Zámecké barokní divadlo, Letní a Zimní jízdárna a Zámecká zahrada, která je rozdělená na francouzskou a anglickou část. V anglické části se nachází barokní letohrádek Belárie, jehož součástí je otáčivé hlediště, které se během letní sezóny využívá pro divadelní a operní inscenace.
Zámek v Českém Krumlově je druhým nejrozsáhlejším zámeckým areálem na našem území.

Možnosti ubytování

Vzhledem k tomu, že Český Krumlov je jedním z výchozích bodů na výlety za krásami šumavských lesů, ideální je, pokud se zde ubytujete a můžete si tak v klidu prohlédnout krásy města a blízkého i vzdálenějšího okolí. Pro ubytování se nabízí některý hotel Český Krumlov, jichž zde naleznete hned několik.

Tipy pro ubytování

 • Hotel Růže Český Krumlov
  Tento stylový 5-hvězdičkový hotel je umístěný v historickém centru města, v jedné z nejstarších avšak dochovaných staveb, které se v Českém Krumlově nacházejí. Ubytovat se zde můžete v jednom ze 71 pokojů které jsou zařízeny s důrazem na komfort. Již při vstupu do hotelu vás obklopí unikátní prostředí. Autentickou součástí hotelu jsou klenby, stropy a dokonalé fresky. Stravování je zajištěno v restauraci, která je samozřejmou součástí hotelu. Pochutnat si můžete na kuchyni místní i mezinárodní.
  Historické prostory či letní terasa hotelu jsou jako stvořené pro pořádání konferencí, rodinných oslav nebo třeba svatební hostiny. K relaxaci přímo vybízí místní Wellness centrum, jehož součástí jsou thajské masáže, bazén a sauna.
 • Hotel Bellevue Český Krumlov
  Hotel je umístěn přímo v centru města, v památkové zóně. Ta je zapsána na Seznamu památek světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
  Návštěvníky hotelu zaujme jedinečná atmosféra, kterou ještě doplňují vysoce nadstandardní služby. Je to ideální místo nejen pro ubytování, ale mohou se zde odehrávat i firemní akce, semináře, konference, ale i soukromé oslavy nebo svatební hostiny. Stravování s exkluzivní nabídkou pokrmů zajišťuje přidružená Gourmet Restaurace Le Jardin, jež nabízí zážitkovou gastronomii srovnatelnou s leckterými vyhlášenými pražskými restauracemi a podniky.
 • Castle View Apartments Český Krumlov
  Hledáte-li ubytování v centru Českého Krumlova a patříte mezi milovníky míst, kde se zastavil tak, pak je Castle View Apartments místo ideální právě pro vás. Budova, v níž se hotel nachází, je postavena v gotickém stylu a první písemná zmínka se o ní byla doložena již z konce 15. století.
  Každý z pokojů apartmánového stylu má svůj individuální design, který byl vytvářen s elegancí a důrazem na detail. Všechny disponují komfortními postelemi, koupelnou, která má vyhřívanou podlahu, malou a dobře vybavenou kuchyňkou, TV-SAT a sejfen. Všechny jsou nekuřácké.
  Samozřejmostí je i Wi-Fi. Toužíte-li po romantice, ubytujte se v apartmánu s privátním balkonem.
  Ze tří apartmánů je nezapomenutelný pohled na zámek. Můžete si objednat i snídani, která je podávána v hotelu dochodové vzdálenosti do dvou minut.

Pokud pro vás není rezervace hotelu příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Český Krumlov přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Seo servis
Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/%C4%8Desk%C3%A1-republika-%C4%8Desk%C3%BD-krumlov-2909179/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.