ruesendecs
Hotel Benátky – romantické město s velkým množstvím vodních kanálů
Hotel Benátky

Hotel Benátky – romantické město s velkým množstvím vodních kanálů

Benátky – nádherné romantické město rozkládající se v severovýchodní části Itálie, hlavní město regionu Benátsko, lákají návštěvníky nejen na plavbu na gondolách, ale také na historické paláce, významné umělecké sbírky a bohatou minulost. Na své si zde přijdou nejen milovníci romantiky, ale také architektury nebo umění.

Zajímavosti města

Celé historické cetrum se rozkládá na ostrovech, jež se nacházejí v laguně. Novější části jsou umístěné na jejich březích. Přes celé město vede velké množství vodních kanálů s nespočtem mostů.Většina místních domů je postavena na kůlech vyrobených z dubů. Kůly jsou zanořeny do moře. Vzhledem k tomu, že mořská hladina stále stoupá, občas se voda dostává do benátských ulic a náměstí.

 • Canal Grande
  Jestliže do města zavítáte, zvolte jako začátek svého putování Canal Grande, který se klikatí městem. Je ve tvaru písmene S a je dlouhý asi 4 kilometry. Můžete putovat po jeho březích, ale většina návštěvníků Benátek volí cestu na vaporretu, pohledu na město z vodní hladiny se totiž nic nevyrovná. Podél celého kanálu je k vidění velké množství památek a zajímavých staveb.
 • Náměstí sv. Marka
  Toto náměstí patří mezi velmi známá benátská místa. Většinou na něj zavítá každý návštěvník města. Dominantu vytvářejí dvě proslulé stavby. Jednou z nich je Dóžecí palác a druhou pak bazilika sv. Marka. Bohatou historii celého města však připomíná také řada dalších historických budov či kaváren, jež mají na náměstí své místo.

A tak bychom mohli pokračovat dále. Nic však nenahradí samotná návštěva města, které se nachází na seznamu UNESCO. Nechte se tedy zlákat pro jeho návštěvu. Pro ubytování využijte některý hotel Benátky. Inspirujte se těmito tipy.

Hotel Benátky – možnosti ubytování pro váš pobyt

Vzhledem k tomu, že Benátky se nacházejí na seznamu UNESCO a zároveň také patří mezi nejvíce navštěvovaná italská místa, přizpůsobily se tomuto faktu i různé možnosti ubytování, kterých je ve městě velké množství.

 • Residenza De L’Osmarin B&B
  Jestliže hledáte ubytování v centru města, rozhodně volte tento penzion. Je situován v blízkosti známých a navštěvovaných míst. Patří mezi ně Venice Biennale, Piazza San Marco nebo Saint Mark’s Basilica. V jeho okolí také naleznete dostatek obchodů a restaurací.
  Penzion nabízí tři klimatizované pokoje, moderně vybavené a poskytující vše potřebné pro komfortní pobyt. Ubytovaným návštěvníkům je k dispozici pokojová služba, sejf nebo úschovna zavazadel. Samozřejmostí je bezplatné připojení k internetu. Stravování nabízí restaurace, která je součástí penzionu.
 • B&B Ca‘ Bonvicini
  Jedná se o pětihvězdičkový penzion nacházející se v dochodové vzdálenosti zajímavých míst. Jeho součástí je také úschovna zavazadel a využít lze služby concierge. Zaměstnanci penzionu ochotně pomohou s rezervací vstupenek či lístků. U výletní přepážky je možnost rezervace vstupenek či výletů. Pokud budete potřebovat pomoci s organizací jakýchkoli cestovních záležitostí, můžete se na ně také obrátit.
  K ubytování slouží moderně vybavené a klimatizované pokoje. Součástí jejich výbavy je i minibar.
 • Ca Maria Adele
  Hledáte-li ubytování nedaleko známých turistických míst, v oblasti pestrého nočního života, pak je tento čtyřhvězdičkový guest house určený právě pro vás. Je umístěný nedaleko Piazza San Marco. Vzhledem k tomu, že v nedávné době prošel kompletní rekonstrukcí, ubytování v něm je velmi pohodlné a příjemné. Svým hostům poskytuje rychlé odbavení a ubytování, 24hodinovou recepci, služby concierge, pokojovou službu nebo letištní transfery. Využít lze také čistírnu nebo možnost praní prádla. Vítanou nabídkou je také hlídání dětí.
  V každém z pokojů je, kromě standardní výbavy, k dispozici minibar a v koupelně pak župan.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Benátky

Pokud pro vás není rezervace hotelu Benátky příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Benátky přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace hotel Benátky , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/ben%C3%A1tky-canale-grande-gondoli%C3%A9r-3183168/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.