ruesendecs
Francouzský přístav Marseille stojí za návštěvu
Dostupné ubytování v hotelu Marseille

Francouzský přístav Marseille stojí za návštěvu

V tomto multikulturním městě si rozhodně užijete spoustu zábavy, čeká na vás totiž nejenom kopa úžasných restaurací s rybími specialistkami, ale také samozřejmě spousta kulturních míst a událostí. Toto pulzující město vás rozhodně nudit nebude.

Místa, která musíte navštívit

Věřte, že dlouhé procházky podél nábřeží si opravdu užijete. Až vás ovšem omrzí chodit sem a tam, neváhejte se vrhnout za památkami, kterých je v tomto přístavním městečku také poměrně hodně.

  • Vieux-Port, anebo Starý přístav – Odsud se budete moci kochat krásnými rybářskými loďkami i drahými jachtami. Stojí tu dvě známé pevnosti, a to St. Jean a St. Nichola.
  • Stará charita – Místo, které mělo v minulosti opravdu důležitý úkol. Prošlo tudy mnoho žebráků i sirotků, o které tu bylo dobře postaráno. Tuto stavbu najdete v obci Panier.
  • Panier – Jedno z nejkouzelnějších míst v celém Marseille. Můžete se těšit na spleť romantických uliček, kolonád i dvorů. Právě na tomto mstě si užijete tu nejlepší marseillskou atmosféru.
  • Notre-Dame de la Garde – Bazilika vystavěná v románsko-byzantském stylu, která se nachází na samém vrchu Starého přístavu.

Ubytujte se včas a pohodlně

Vzhledem k tomu, že je Marseille poměrně hodně navštěvované městečko, je třeba myslet na rezervaci hotelu dostatečně včas. Můžete si vybírat z mnoha dobře lokalizovaných a příjemných hotelů za slušné a dostupné ceny. Můžete velice snadno sehnat dostupné ubytování v hotelu Marseille, stačí si pouze vybrat.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/marseille-m%C4%9Bsto-mo%C5%99e-486928/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Michal Kuchař