ruesendecs
First minute zájezd – odměna za včasný nákup dovolené!

First minute zájezd – odměna za včasný nákup dovolené!

First minute zájezdy prozatím nejsou v české republice tolik známé, i když jejich popularita od roku 2008 stále roste. V jistém slova smyslu se jedná o přesný opak Last minute zájezů. Toto slovní spojení pochází z angličtiny a překládá se jako první cvíle, první moment.

Určitě každého z vás, po úvodních slovech napadne, o co se jedná. First minute dovolená se používá jako označení pro včasný nákup dovolené, za kterou vás cestoví kanceláře odmění příjemně nízkou cenou zájezdu. Cestovní kanceláře své First minute zájezdy zveřejňují s dostatečným předstihem, a to proto, že chtějí maximálně naplnit kapacity daných zájezdů již na začátku sezony, aby se vyhnuly stornopoplatkům. To má samozřejmě své výhody i nevýhody.

Výhody First minute zájezdu

– Díky tomu, že cestovní kanceláře vypouští na světlo světa tyto zájezdy v předstihu, slevy se pohybují od 20 do 70 procent.
– Zájezdy můžete vybírat z nejširší možné nabídky.
– Je zde možnost zakoupit i zájezd pro větší skupiny, v nabídce se vyžijí i cestovatelé se specifickými a náročnějšími požadavky.
– Nízká záloha, již od 1000,- Kč za osobu. Nevážete nikde zbytečně své finance.

Nevýhody First minute zájezdu

– Počátek zájezdu je daleko, je zapotřebí si dobře naplánovat termín. Existuje zde také nejistota toho že se do té doby může něco stát.
– Nehodí se pro každého. Pokud nemáte možnost si dopředu zajistit termín své dovolené, určitě nevyužívejte služby First minute ale Last minut, jejíž nabídku najdete ZDE.
– Některé cestovní kanceláře požadují složení celé částky za zájezd.
Výhody těchto typů zájezdů jsou pro velkou část lidí nesporné, proto význam a obliba First minute zájezdů roste každým rokem raketovým způsobem. Pro First minute zájezdy neexistuje žádný specifický právní výklad, a proto se na tyto zájezdy vztahují stejná pravidla, jako pro standardní zájezdy. Proto pro každého, kdo zakoupí First minute zájezd, má stejná práva jako ten, kdo zakoupí klasický zájezd.

Sledujte vybrané first minute zájezdy z nejoblíbenějších destinací


Mega slevy First minute zájezdů


Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.