ruesendecs
Evropa – 209 jazyků, historie a kultura

Evropa – 209 jazyků, historie a kultura

Evropa se svým počtem obyvatel 729 000 000 je malým světadílem. Mluví se zde 209 různými jazyky. I když je to malý světadíl, historie a kultura Evropy měla velký vliv na světovou civilizaci i na běh světových dějin.

Evropa tvoří asi pětinu superkontinentu Euroasie, zbytek připadá Asii. Tyto dva kontinenty se dělí především z historických a kulturních než ze zeměpisných důvodů. Hranice mezi těmito kontinenty jse z větší části umělá.

Evropa je oblíbeným kontinentem pro cestovatele. Je zde mnoho kultur a historických artefaktů, na druhou stranu si zde odpočinete i u moře. Na svereu je Severní ledový oceán, na jihovýchodě Kaspické moře, na jihu Středozemní moře a na západě Atlantský oceán.


Nabídka zájezdů z této oblasti:


Mega slevy zájezdů z této oblasti:


Nenašli jste dovolenou podle svých představ? Použijte formulář v pravém horním rohu a vyberte si dovolenou snů, nebo vyplňte níže uvedený formulář.

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About František Honsa

S mou přítelkyní rádi nejen o cestování píšeme a mluvíme, ale také ho rádi provozujeme, poznáváme nová místa a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé lokality, tak Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.