ruesendecs
Dovolená ve střední Evropě? Skvělý nápad!
Tatry

Dovolená ve střední Evropě? Skvělý nápad!

Co takhle letošní dovolenou pojmout trošku jinak? A středomořské oblasti vyměnit za střední Evropu? I ta rozhodně má co nabídnout. Co takové Slovensko, Polsko, Německo, Rumunsko, nebo Maďarsko?

Štrbské pleso, Špišský, Čachtický hrad, Bojnický zámek, Dobšínská ledová jeskyně, Slovenský ráj nebo například Vysoké Tatry. To je jen malý výčet těch nejkrásnějších slovenských lokalit, které rozhodně stojí za návštěvu. Co pak ale halušky, lokše, chľustačky a živáňská? Slovenská kuchyně je vynikající. A nejlépe samozřejmě chutná přímo na Slovensku.

Vyrazte do Polska

Rozhodně co nabídnout má ale také Polsko. Výběžek do moře, dechberoucí hory i pohádkový zámek. Krásný je Krakow, Národní park Babia Góra nebo také Bieszczadský národní park. Ale i pobřeží Baltu se širokými písečnými plážemi lemované četnými majáky. A co v Polsku ochutnat? Jednoznačně bigos, žurek a pirohy!

Krásné Rumunsko

Rádi se bojíte? V tom případě vyrazte do rumunských Karpat na „Drákulův“ hrad Corvín. Gotický hrad v srdci Transylvánie, který je chybně spojován s hrabětem Vladem „Drákulou“. Podrobnosti se dozvíte na místě. Rumunsko, to jsou ale také přírodní parky, skály i skalní útvary. Soutěsky a kláštery stejně jako Palác Parlamentu v Bukureši, jeskynní komplex Ponorné hrady a spousta dalších míst. A co ochutnat? Třeba masem a rýží plněné zelné listy sarmale.

Vybírejte na Hotely.cz

Jak vidíte, možnosti jsou nepřeberné. A problémy nebudete mít ani s rezervací ubytování. S tou vám pomůže server Hotely.cz sdružující hotely a apartmány napříč Evropou a nabízející ubytování na Slovensku, Polsku, Maďarsku a ve spoustě dalších zemí. Svůj výběr však můžete specifikovat na konkrétní region. Lákají-li vás termální prameny v Maďarsku, můžete svůj požadavek rovnou specifikovat na hotely v Hevízu. Portál Hotely.cz ale nabízí také hotely ve Vysokých Tatrách, u Balatonu stejně jako ve zmíněné Transylvánii. Pokud plánujete dovolenou, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/jezero-p%c5%99%c3%adroda-cestovat-venku-6543167/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About Václav Bartoš