ruesendecs
Dovolená Turecko – Orient kam se podíváš
Dovolená Turecko

Dovolená Turecko – Orient kam se podíváš

Chcete-li zažít nevšední dovolenou plnou zážitků, přírodních i kulturních zajímavostí spojenou s odpočinkem, cestováním, relaxací a dobrým jídlem, pak je to právě dovolená Turecko. Tato orientální země bývá velmi často spojována s tajemnými pověstmi a bájemi, navíc se rozkládá na pomezí dvou kontinentů. Své návštěvníky láká nejen na netradiční polohu, ale také na pamětihodnosti, nádherné moře azurové barvy, zajímavou přírodu, orientální kulturu, v níž se střetávají vlivy evropské a asijské, a dobré jídlo.

Dovolená Turecko – na co se můžete těšit?

Na své si přijdou jak milovnicí kultury a historie, tak i přírody. Také gurmáni zde mohou ochutnat celou řadu tureckých specialit.

 • Pobyt v přírodě
  Dovolená Turecko nabízí kouzelnou přírodní scenérii, v níž se odráží kontrast biblické hory Ararat, jejíž nejvyšší vrcholky pokrývá sníh, a pobřeží, které lemují dlouhé písečné pláže. To vše vytváří nezapomenutelnou kulisu.
  Na tureckém pobřeží se můžeme setkat s vodami hned čtyř moří – Marmanského, Černého, Egejského a Středozemního. Jeho pláže jsou dlouhé a své místo pro odpočinek si zde nalezne každý. Mezi nejkrásnější místa se řadí Modrá laguna Ölüdeniz.
 • Turecké lázně
  Kdo by odolal pobytu v celosvětově proslulých lázních? I to nabízí dovolená Turecko. Lázně této oblasti se řadí celosvětově mezi nejproslulejší. Nabízejí odpočinek a relaxaci nejen v sauně, ale také v parní lázni, bahenní koupele a masáže, při kterých si dokonale očistíte jak tělo, tak i duši.
 • Istanbul
  Tato turecká mekka rozhodně stojí za návštěvu. Město je mostem, který spojuje kulturu asijskou a evropskou. Spatřit zde můžeme typické turecké mešity a nádherné historické památky, které se nacházejí téměř na jednom místě. Zavítejte na turecký bazar a vyzkoušejte si jaké to, smlouvat s obchodníky, nebo navštivte některou z restaurací či kaváren a ochutnejte místní speciality.

Možnosti ubytování

Vzhledem k tomu, že dovolená Turecko není návštěva na pouhý den, je potřeba si také naplánovat a zajistit ubytování. Mohly by vás inspirovat tyto tipy.

 • Venus Suite Hotel
  Hotel se nachází v oblasti Pamukkale, nedaleko Minerálního jezírka. Ubytování je možné v nekuřáckých klimatizovaných pokojích, s bezbariérovým přístupem. Součástí hotelu je terasa, výtah, bar s občerstvením, venkovní bazén nebo restaurace.
  Svým návštěvníkům hotel dále nabízí recepci s nepřetržitým provozem, úschovnu zavazadel, pravidelný úklid pokojů, služby concierge, směnárnu, bezpečnostní schránku. Využít také můžete nabídku masáží nebo stolní tenis a šipky.
 • Holiday Inn Bursa – City Centre
  Jedná se o hotel, který se nachází v centru města Bursa. Hostům je k dispozici business centrum, 24 hodinová recepce, Wi-Fi, pokojová služba, hotelový trezor, zahradní nábytek, výtah nebo fitness centrum. Samozřejmostí jsou služby concierge a jídelní prostory. Ubytovat se můžete v klimatizovaných a nekuřáckých pokojích.
 • Dosso Dossi Hotels & Spa Downtown
  Pokud zavítáte do Istanbulu, můžete se ubytovat v hotelu Dosso Dossi Hotels & Spa Downtown. Svým návštěvníkům poskytuje pohodlné ubytování a celou řadu služeb. Patří mezi ně hlídání dětí, business centrum, služby concierge, směnárna, turecké lázně, fitness centrum, Spa, salon krásy, 24 hodinová recepce, Wi-Fi, salonek, pokojová služba, restaurace, bar, hotelový trezor, parkování zdarma, venkovní posezení, výtah nebo solárium.
  Ubytování je možné v bezbariérových pokojích, které jsou odhlučněné. Některé jsou rodinného typu,vybavené dětskou postýlkou. Rodiče jistě uvítají dětský klub, který je též součástí hotelové nabídky. Objednat lze i dětské menu. Součástí nabídky jsou také VIP pokoje.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Turecko

Pokud pro vás není rezervace hotelu Turecko příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Turecko přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Turecko , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/suleymaniye-istanbul-cami-isl%c3%a1m-4055410/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.