ruesendecs
Dovolená Tunisko – ideální volba pro odpočinek
Dovolená Tunisko

Dovolená Tunisko – ideální volba pro odpočinek

Tunisko je místo, které nabízí nejen odpočinek na pláži, ale také poznávání zajímavých míst, cestování nebo sportovní aktivity. Dovolená Tunisko je určená pro všechny milovníky moře a exotiky. Můžete si vybrat některé z míst na pevnině, nebo se vydejte na oblíbený ostrov Djerba. Poznejte místní zvyky, obdivujte historii, vydejte se na výlet do pouště nebo jen tak odpočívejte na některé z nádherných pláží. To vše je dovolená Tunisko.

Vydejte se po stopách dávné historie

Pokud vás přestane bavit povalování na pláži, můžete se vydat prozkoumat některé z místních historických měst a městeček. Velké množství se jich nachází právě poblíž turistických letovisek. Vyhledávaným místem je Kartágo, jehož ruiny se dochovaly z původního antického centra. Velmi starým místem je letovisko Sousse, které nese přezdívku perla Tuniska. Za prohlídku stojí nejen pevnost s hradbami, ale také místní přístav. Nejstarší africkou stavbou svého druhu je pak starobylá Synagoga nacházející se v Ghribě, na ostrove Djerba.

 • Ostroj Djerba
  Rozkládá se ve Středozemním moři a je to největší severoafrický ostrov. Pravidelně na něj míří trajekty. Další cestou je pak nasypaná hráz stojící na starobylých římských základech. Své návštěvníky láká především na příjemné počasí a nádherné pláže lákající k odpočinku. Jsou písečné a naleznete je kolem celého ostrova. K ubytování zvou moderní hotelové komplexy.
  Ve východní části ostrova můžete navštívit park Explore Djerba, který je umístěný nedaleko majáku. Jeho součástí je muzeum, park historických řemesel a výzkumná stanice zabývající se pozorováním krokodýlů nilských, kteří se zde chovají.
  Na ostrově se nachází i mezinárodní letiště. Exotická dovolená Tunisko v těchto místech je i cenově přijatelná.

Kdy se vydat na dovolenou do Tuniska?

Vaše vysněná dovolená Tunisko může být naplánována na kteroukoli roční dobu. Největší letní horka se v těchto místech objevují během měsíců května až října. To je období, které je vhodné pro odpočinek a relaxaci na pláži, neboť mořský vánek vysoké teploty zmírňuje. Pokud chcete část své dovolené v Tunisku cestovat a poznávat zdejší krajinu, raději si ji naplánujte v jiném období.
Podzimní doba bývá deštivá, ovlivňují ji také studené proudy Atlantského oceánu. Zima je často slunečná, s teplotami od 16 do 24 ºC. Koupání v moři a zároveň i cestování zvládnete během jarního a podzimního počasí.

Možnosti ubytování

Aby byla dovolená Tunisko dle vašich představ, rezervujte si vhodné ubytování. Tyto tipy by pro vás mohly být inspirací.

 • Dar El Jeld Hotel and Spa
  Hotel se nachází v centru města Tunis. Nedaleko něj je umístěno několik zajímavých památek.
  Svým hostům nabízí business centru, pevné připojení k internetu, služby concierge, Spa, pokojovou službu, 24 hodinovou recepci. Součástí hotelu je také restaurace, bar a salónek.
 • Hotel Carlton
  Hotel se také nachází v centru města Tunis. Hostům jsou k dispozici 24 hodinová recepce, zasedací místnost, pravidelný úklid pokojů, služby concierge, směnárna, Wi-Fi, pokojová služba. Ubytování je bezbariérové. V případě, že do hotelu zavítáte s malými dětmi, můžete si zapůjčit dětskou postýlku. Součástí hotelu je restaurace, terasa, bar, bezpečnostní schránka, výtah.
 • Laico Tunis Spa & Conference Center
  Hotel nabízí business centrum, pronájem aut, budící služby, služby concierge směnárnu, konferenční místnost, hlídání dětí, 24 hodinovou recepci, Wi-Fi, pokojovou službu.
  Součástí hotelu je bazén, restaurace, bar se salónkem a fitness centrum.
  Pokoje jsou nekuřácké, klimatizované, se standardní výbavou, která je zárukou pohodlného pobytu.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Tunisko

Pokud pro vás není rezervace hotelu Tunisko příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Tunisko přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Tunisko , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/tunisko-bedu%c3%adn-pou%c5%a1%c5%a5-obytn%c3%bd-v%c5%afz-733606/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.