ruesendecs
Dovolená Řecko – vydejte se na pevninskou část nebo na některý z ostrovů
Dovolená Řecko

Dovolená Řecko – vydejte se na pevninskou část nebo na některý z ostrovů

Řecko je země, která bývá velmi často považována za kolébku civilizace. Možná díky tomu patří tato místa k nejvíce navštěvovaným. Kromě zachovalých starobylých staveb však svým návštěvníkům nabízí také nádherné pláže, čisté moře, honosné pamětihodnosti, nedotčenou přírodu a samozřejmě pohostinnost místních obyvatel a jejich gurmánské speciality. Ano, to vše je dovolená Řecko.

Oblíbené řecké ostrovy

Kromě známých pevninských letovisek jsou velmi často vyhledávanými turistickými cíli i přilehlé řecké ostrovy. Bez nadsázky bychom mohli tento stát nazvat státem tisíce ostrovů. Ve skutečnosti jich je více než 2 000. Obydlených je jich však jen velmi malé množství. Které patří mezi ty oblíbené? Pokud chcete, aby byla vaše dovolená Řecko nezapomenutelným zážitkem, nechte se inspirovat těmito tipy.

 • Santorini
  Kdo by neznal, v souvislosti s Řeckem, fotografie, na kterých se objevují běloskvoucí domky protkávané modrou vodou bazénů. Je to právě ostrov Santoriny. Vznikl po výbuchu starověké sopky, díky níž tvoří základ ostrova sopečné podloží.
 • Zakyntos
  V souvislosti s tímto ostrovem se mnohým z nás vybaví nejen nádherná pláž Navagio, ale také vodní želvy caretta-caretta, se kterými se během letního období můžeme setkat v jižní části ostrova. Kromě toho jsou velkým turistickým lákadlem.
 • Lefkada
  Ostrov se rozkládá v Jónském moři. Návštěvníkům nabízí nejen překrásné pláže, ale také také divokou přírodu a starobylé památky. Pokud hledáte poklidné místo, tak dovolená Řecko na ostrově Lefkada může být tou správnou volbou.
 • Rhodos
  Ostrov levandule, vinné révy a olivových hájů, s přenádhernými plážemi a starobylými památkami. K odpočinku a koupání je vhodné východní pobřeží, západní část je vyhledávaným místem surfařů. Břehy ostrova omývají vody dvou moří – Středozemního a Egejského. Mezi nejkrásnější města patří stejnojmenné ostrovní hlavní město, které vás uchvátí svými starobylými památkami.
 • Kréta
  Největší z řeckých ostrovů, který svým návštěvníkům nabízí přenádherné pláže, jejichž břehy omývají vody Středozemního moře. Nacházejí se zde dvě mezinárodní letiště. Za návštěvu rozhodně stojí hlavní město Herakloin, Samaria – nejdelší evropská soutěska nebo Knóssos – jeden z Minójských paláců, zároveň i největší. I zde bude dovolená Řecko neopakovatelná.

Možnosti ubytování

Ať už zamíříte v Řecku kamkoli, vždy se nabízí různé možnosti ubytování. Nechte se inspirovat těmito tipy.

 • Blue Dream Hotel Stavromenos
  Stavromenos je turistické středisko nacházející se na ostrově Kréta. Svým návštěvníkům k odpočinku i pro koupání v moři nabízí dlouhou písečnou pláž. Pro ubytování můžete zvolit Blue Dream Hotel Stavromenos, který disponuje dvaceti apartmány, restaurací, barem a venkovním bazénem. Hostům je k dispozici také úschovna zavazadel, kuřárna, sejf a využít mohou i služby concierge, prádelní servis nebo možnost hlídání dětí.
 • Summer Senses Luxury Resort
  Resort se nachází v oblasti Punda Beach, Piso Livadi. Svým návštěvníkům nabízí pohodlné pokoje se standardní výbavou, 24 hodinovou recepci, bezdrátový internet, možnost praní prádla a k odpočinku lze využít i venkovní bazén. V blízkosti resortu se nachází řada zajímavých pamětihodností.
 • Domes Zeen a Luxury Collection Resort Chania
  Resort se nachází v přístavním městě Chania, jež se rozkládá na severozápadním pobřeží ostrova Kréta. Jedná se o jedno z nejlidnatějších ostrovních měst. V hotelu se můžete ubytovat v některém z pohodlných pokojů a využít lze celou řadu hotelových služeb. Patří mezi ně praní prádla, 24 hodinová recepce, bezplatné připojení k internetu nebo venkovní bazén.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Řecko

Pokud pro vás není rezervace hotelu Řecko příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Řecko přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Řecko , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/%C5%99ecko-parthen%C3%B3n-chr%C3%A1m-z%C5%99%C3%ADcenina-1594689/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.