ruesendecs
Dovolená Čína – navštivte zemi tradic i pokroku
Dovolená Čína

Dovolená Čína – navštivte zemi tradic i pokroku

Plánujete-li svoji vysněnou dovolenou a patříte-li mezi milovníky dobrodružných výprav a odlišných kulturních zvyklostí, pak je dovolená Čína to pravé právě pro vás. Tato země vyznává jak starobylé tradice, tak se nebrání novodobému pokroku. Je to země, která svým návštěvníkům nabízí nádhernou přírodu, historické památky, netradiční architekturu a specifickou kuchyni.

Proč se vydat na návštěvu Číny?

Ne každá země se může chlubit tak dlouhou historií jako právě Čína. Historie této země se začala psát ještě dříve, než třeba historie Římské říše. Zakázané město nebo terakotová armáda jsou toho důkazem. Zapomínat nesmíme ani na starobylé chrámy a kláštery, kterých je na území Číny také velké množství. Mezi proslavené stavby se řadí i Velká čínská zeď.

 • Přírodní zajímavosti
  V Číně nalezneme téměř všechny klimatické pásy. Zavítat tak můžete jak na poušť, tak i na území zalesněná. Na své si přijdou i milovníci moře nebo vysokohorské turistiky. Vzhledem k tomu, že Čína je země nepřeberných možností, bude vaše dovolená Čína nezapomenutelným zážitkem.
 • Tradiční čínská kuchyně
  Možná jste již někdy ochutnali nějaké čínské jídlo. To se však nemůže srovnávat s těmi pokrmy, které se připravují v Číně. Rozhodně vyzkoušejte jíst hůlkami rýži s různě upravovanými druhy masa a zeleniny.
 • Hlavní město Peking
  Řadí se mezi největší světová města. Můžeme v něm spatřit velké množství buddhistických prvků, ale také prvků dalších typů náboženství.
  Mezi vyhledávaná místa patří Zakázané město. Jedná se o velmi rozlehlý palácový komplex, který se rozkládá v nitru Vnitřního města. Jeho součástí jsou také rozlehlé zahrady. Na počátku 20. století byl přeměněn na Palácové muzeum.
  Další zajímavou stavbou je Chrám nebes, v němž se v dobách minulých konaly nejvýznamnější náboženské slavnosti. Od počátku 20. století je přístupný pro veřejnost.
  Pokud si chcete udělat výlet do okolí, navštivte Císařský letní palác.

Možnosti ubytování

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Číně, můžete si vybrat z celé řady různých ubytovacích služeb. Podívejte se na některé tipy.

 • Frida Hotels Guangzhou Baiyun International airport
  Hotel se nachází v Kantonu a svým návštěvníkům nabízí pohodlné pokoje různých velikostí se standardní výbavou. Součástí pokojů je i koupelna s toaletou a TV.
 • Park Plaza Beijing Wangfujing
  Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází v centru Pekingu, v těsné blízkosti některých zajímavých míst. Svým návštěvníkům nabízí ubytování v pokojích s klimatizací, minibarem, 24 hodinovou pokojovou službu, úschovnu zavazadel. Stravování je zajištěno v restauraci, která je součástí hotelu. Pochutnat si zde můžete na pokrmech japonské a čínské kuchyně. Součástí hotelu je kavárna, salonek, fitness a kosmetické centrum a sauna, směnárna nebo trezor. Využít můžete také služby concierge, budící službu nebo pult s prodejem výletů. Zde vám vícejazyčný personál ochotně poradí, kam se vydat za zajímavosti města a jeho okolí. Samozřejmostí je bezdrátový internet.
 • Cordis Beijing Capital Airport by Langham Hospitality Group
  Pětihvězdičkové ubytování nabízí v Pekingu Cordis Beijing Capital Airport by Langham Hospitality Group. Ubytovat se zde můžete v moderně zařízených pokojích. Součástí hotelu je restaurace, kde se podávají snídaně. K večernímu posezení je pak určený salonek. V hotelu se nachází fitness s posilovnou a bazén. Využít můžete nabídku business centra, služby concierge, 24 hodinovou recepci s vícejazyčným personálem, čistírnu, směnárenské služby a pokud plánujete výlet do města nebo jeho okolí, poradí vám vždy ochotoný personál u pultu s prodejem výletů. V případě potřeby lze využít i bezdrátový internet.

Zarezervujte si taky dostupné ubytování v hotelu Čína

Pokud pro vás není rezervace hotelu , Čína příliš atraktivní a je vaším cílem objednat zájezd Čína přímo od cestovní kanceláře, využijte následující formulář:

Pokud je vaše destinace Čína , doporučujeme vybrat z následujících zájezdů:

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/%C4%8D%C3%ADna-peking-velk%C3%A1-%C4%8D%C3%ADnsk%C3%A1-ze%C4%8F-2097075/

Tento článek je dostupné také v jazyce: Angličtina Němec Španělský Ruský

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.